داغ ترینها: ....

سنسورهای ایرانی جایگزین نمونه های وارادتی شدند

سنسورهای ایرانی جایگزین نمونه های وارادتی شدند

کمیاب آنلاین: یک شرکت دانش بنیان با تولید سنسورهای هوشمند دستگاه سرور، محصول دانش بنیان ایرانی را با قیمت 30 تا 40 میلیون تومان جایگزین نمونه 200 میلیون توماتی وارداتی کرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهنام روح الایمان مدیر عامل شرکت دانش بنیان گل اندیشه تولید کننده این محصول با اعلان اینکه توسعه اقتصادی، صنعتی و تولیدی کشور بدون بومی سازی تجهیزات و سخت افزارهای مدرن، مقدور نیست، اظهار داشت: بر این اساس، در این مجموعه بعد از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی کامپیوتر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک شرکت دانش بنیان تاسیس کردیم تا دراین زمینه بر روی جبران کمبودها و کاستی های کشور متمرکز شویم.
وی اضافه کرد: سرورها یکی از بنیادی ترین، تجهیزات مورد نیاز برای گسترش زیرساخت دیتا و ارتباطی کشور هستند. این سرورها خصوصاً مدلهای خاص آنها، همیشه باید از نظر دما، رطوبت و سطح ولتاژ در شرایط ویژه ای نگهداری شوند.
کنترل عوامل موثر محیطی در اتاق سرور
این شرکت دانش بنیان با تولید حسگرهای کنترلر مورد نیاز برای مدیریت، دما، رطوبت، ولتاژ و سایر فاکتورهای محیطی در رابطه با تجهیزات، سرور، درحال ایفای نقش در این چرخه فناورانه است. برخی اوقات ارتقای سرور و یا غفلت از شرایط محیطی می تواند به این تجهیزات گرانقیمت لطمه های جدی وارد کند. همین طور تجهیزات معمولی مانند دماسنج ها نیز در چنین محیطی فاقد کارایی هستند.
شرکت دانش بنیان گل اندیشه، با تولید حسگرهای هوشمند امکان کنترل تمامی عوامل موثر محیطی در اتاق سرور را ازراه دور، فراهم نموده اند، برای مثال، مدیریت یا ادمین سرور می تواند ازراه دور و با بهره گیری از گوشی تلفن همراه، شرایط را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و تصمیم بگیرد که یک خنک کننده اضافی را روشن یا خاموش کند و یا تغییراتی در جریان ولتاژ برق بوجود آورد.
همچنین در صورت خرابی سیستم تهویه، امکان دارد، خسارت مالی قابل توجهی به بار آید، این سیستم از این خسارت جلوگیری کرده و این نقیصه را به اطلاع کاربر می رساند.
حرکت به سمت خودکفایی سخت افزاری
پیش از این، نمونه خارجی این سنسورها با قیمتی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان در بازار عرضه می شد. این مجموعه دانش بنیان نمونه مشابه داخلی را با قیمتی در حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان ارائه کرده است.
در حال حاضر چندین شرکت دانش بنیان و خلاق در زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری بخش ارتباطات فعالیت می نمایند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوسیله فعال سازی ستادهای مختلف توسعه فناوری مانند ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق، توانسته است یک جهش کمی و کیفی در این بخش بوجود آورد.
همچنین علاوه بر خودکفایی در حوزه نرم افزاری، کشور درحال حرکت به سمت خودکفایی سخت افزاری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.


منبع:

1401/05/11
11:50:21
0.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین