داغ ترینها: ....
رییس صندوق نوآوری و شكوفایی:

استقبال کم بخش دولتی سبب فعالیت تعداد کمی از دانش بنیان ها در حوزه مدیریت بحران شده است

استقبال کم بخش دولتی سبب فعالیت تعداد کمی از دانش بنیان ها در حوزه مدیریت بحران شده است

به گزارش کمیاب آنلاین رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: استقبال پایین بخش دولتی از فعالیت دانش بنیان های حوزه مدیریت بحران زلزله سبب فعالیت تعداد کمی از آنها شده است.


به گزارش خبرنگار گروه علم وآموزش ایرنا، علی وحدت روز دوشنبه در رویداد ارایه تکنولوژی های جدید حوزه زلزله و مدیریت بحران بعد از آن در صندوق نوآوری و شکوفایی که با حضور مسئولان هلال احمر، پژوهشکده سوانح طبیعی، نظام مهندسی و شرکتهای دانش بنیان برگزار شد، اضافه کرد: در حال حاضر فقط ۲۲ شرکت دانش بنیان در حوزه مدیریت بحران زلزله فعال می باشند.
وی تصریح کرد: استقبال کم نهادها وسازمان های دولتی از شرکتهای دانش بنیان سبب شده تا تعداد شرکتهای فعال در حوزه مدیریت بحران کم باشد.
رییس صندوق نوآوری وشکوفایی با یادآوری این که استقبال شرکت ها بر مبنای میزان تقاضا است که در حوزه مدیریت بحران کم است، افزود: میزان استقبال پایین بخش دولتی از فناوری های دانش بنیان درحوزه مخاطرات طبیعی سبب شده که شرکت ها به این سمت حرکت نکنند.
وحدت خاطرنشان کرد: وظیفه ما شناسایی شرکتهای دانش بنیان و ایجاد ارتباط میان آنها با دستگاه ها است ولی در این حوزه بعضی از دستگاه ها آمادگی لازم برای همکاری با دانش بنیان ها را ندارند.
وی همینطور اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان باید همکاری خویش را با بخش هایی که آمادگی بیشتری دارند مانند شهرداری ها توسعه دهند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: اگر بازارسازی برای محصولات شرکتهای دانش بنیان فعال در زمینه بحران نداشته باشیم، این شرکت ها را از دست می دهیم، امیدوارم زمینه ای فراهم گردد تا ارتباط میان دستگاههای دولتی با شرکتهای دانش بنیان در حوزه مدیریت بحران فراهم گردد.
ارایه ۲۲ طرح دانش بنیان مدیریت بحران زلزله
حمیدرضا شاوردی مشاور عالی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی هم در این رویداد اظهار داشت: در حوزه مدیریت بحران به صورت جزیره ای عمل شده است، در این رویداد سعی شده با تعاملات دستگاههای مرتبط دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان را عرضه نماییم.
وی در مورد برنامه های صندوق برای ورود به چالش های کشور، عنوان کرد: در این خصوص صندوق نوآوری ۲ دسته فعالیت "زنجیره ارزش و فعال سازی شرکتهای دانش بنیان" و " رفع چالش ها و بحران ها" را تعریف کرده است.
مشاور عالی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: برای رفع چالش ها باید شرکتهای دانش بنیان بگونه ای فعال شود که مردم اثرات آنرا ببینند.
شاوردی به سیل های اخیر در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: امروز که ما این رویداد را برگزار کردیم در میانه بحران سیل قرار داریم که خسارات های زیاد مالی و جانی به کشور و مردم وارد شد.
وی افزود: صندوق نوآوری وشکوفایی اعتقاد دارد که بخشی از شرکتهای دانش بنیان باید به این حوزه ها ورود کنند و این صندوق هم بعنوان یک نهاد مالی سهم خویش را در فعال سازی این شرکت ها با پشتیبانی از شرکت ها و برگزاری این رویدادها ادا می کند.
مشاور عالی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر این که هیچ وقت حوزه حکمرانی به دنبال سیاستگذاری کلان در مدیریت بحران نبوده است، اظهار داشت: در همین جهت رویدادی در زمینه تکنولوژی های جدید لرزه ای در حوزه سازه های ساختمانی، مصالح نوین ساختمانی برای بهبود رفتار لرزه ای، ارزیابی وضعیت موجود سازه های شهری و ابنیه ها و مقاوم سازی ساختمان های موجود طراحی و فراخوان آن منتشر گردید.
شاوردی کاهش مخاطرات ناشی از صدمه رسیدن به شریان های حیاتی بعد از زلزله، سیستم تشخیص محل صدمه شریان های حیاتی، شناسایی گسل های ناشناخته موجود در کشور را از محورهای این فراخوان عنوان نمود.
وی خاطرنشان کرد: در این رویداد ۳۸ طرح ارسال شد که بعد از داوری ۲۲ طرح پذیرش شد.


منبع:

1401/05/11
22:19:17
5.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین