داغ ترینها: ....

تماشای آخرین ابر ماه سال ۲۰۲۲ همزمان با بارش شهابی را از دست ندهید

تماشای آخرین ابر ماه سال ۲۰۲۲ همزمان با بارش شهابی را از دست ندهید

به گزارش کمیاب آنلاین اَبَر ماه معروف به ماه ˮماهی خاویاریˮ چهارمین و آخرین ابر ماه سال ۲۰۲۲ میلادی پنجشنبه این هفته ۱۱ اوت / ۲۰ مرداد رؤیت خواهد بود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از پایگاه خبری «اسپیس»، ستاره شناسان می گویند که ابرماه معروف به ماهی خاویاری (Sturgeon Moon) در حدود پنج درجه پایین تر از زحل (Saturn) دیده خواهد شد.
عبارت ماهی خاویاری از قبایل بومی آمریکایی که دریافته بودند صید ماهی های خاویاری در این زمان از سال راحتتر انجام می شود، اقتباس شده است.
این نمایش خیره کننده قمری برای همه قابل مشاهده و تحسین نخواهد بود، چون که با یکی از بارش های شهابی بزرگ سال همزمان شده است. بیانیه سازمان فضایی «ناسا» خاطرنشان کرده است که هرچند بیشتر ناظران در آمریکای شمالی به طور معمول قادر به دیدن ۵۰ یا ۶۰ شهاب در ساعت هستند، اما ماه کامل باعث کاهش مشاهده شهاب ها تا حدود ۱۰ تا ۲۰ مورد در ساعت خواهد شد.
بر اساس این گزارش، ماه کامل زمانی روی می دهد که ماه و خورشید در مقابل هم قرار می گیرند و نور خورشید مستقیم به ماه می رسد. در این شرایط به دلیل نبودن سایه میتوان سطح ماه را بهتر مشاهده کرد.
ابرماه (supermoon) زمانی روی می دهد که ماه کامل با نزدیکترین فاصله مداری ماه نسبت به زمین همزمان می شود. امسال (میلادی) این چهارمین و آخرین ابرماه خواهد بود. این پدیده خیلی نامتداولی هم نیست. در سالهای ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ میلادی هم چهار ابر ماه رویت خواهد شد.

1401/05/19
11:59:29
0.0 / 5
563
تگهای خبر: نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین