داغ ترینها: ....

خرید ۹ هزار میلیارد تومان زمین و آپارتمان با رمز ارز حبابی

خرید ۹ هزار میلیارد تومان زمین و آپارتمان با رمز ارز حبابی

رییس پلیس فتای فراجا از کشف کلاهبرداری 9 هزار و 230 میلیارد تومانی در فضای مجازی خبرداد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سردار وحید مجید در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: برابر رصدهای انجام شده در فضای مجازی و اخبار واصله در خصوص خرید و فروش کلان املاک و زمینهای شهری در نقاط مختلف استان زنجان و دو استان دیگر با ارز دیجیتال از طرف فردی ناشناس، رسیدگی به موضوع بلافاصله در دستورکار فنی کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و در بررسی های اولیه مشخص شد که موضوع صحت داشته و فردی با هویت معلوم ساکن تهران با شناسایی انبوه سازان زنجان مبادرت به خرید گسترده واحدهای مسکونی و تجاری در سطح این استان کرده و مبلغ آنرا نیز با ارز دیجیتال پرداخت کرده است.
رئیس پلیس فتا فراجا اضافه کرد: با شناسایی مشاور املاکی که مبایعه نامه ها در آنجا تنظیم شده بود مشخص شد که معاملات در سطح کلان است و تنها یکی از معاملات شامل تعداد ۷۷ ملک شامل تجاری و مسکونی به ارزش بیش از مبلغ ۱۳۱ میلیون دلار معادل چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. همین طور در ادامه بررسی های انجام شده، هویت فروشنده املاک نیز مورد شناسایی قرار گرفت و از وی درباب نحوه معامله و تعداد واحدهای به فروش رسیده تحقیقات جامعی صورت گرفت.
مجید اظهار داشت: در ادامه تحقیقات از فروشنده املاک، مشخص شد وی با شخصی که اهل و ساکن تهران است مبادرت به معامله تعداد زیادی واحد مسکونی و تجاری در سطح شهرستان زنجان کرده و ثمن معامله بوسیله بازکردن حساب خارجی و انتقال ارز دلار به کیف پول دیجیتال پرداخت شده است. در بررسی فنی کیف پول مورد ادعا، توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد ارزهای نمایش داده شده در داخل کیف پول صوری، حباب و فاقد ارزش بوده و قابلیت تبدیل شدن به ارزهای دیگر را ندارد و فقط امکان جابه جایی داخلی بین کیف پول های همان اپلیکیشن برای آن وجود دارد.
وی افزود: متهم با نمایش عددی مبلغ به دلار و باتوجه به عدم آشنایی فروشنده با ارزهای دیجیتال و مفاد مبایعه نامه تنظیم شده که در آنها قید شده بود عین ثمن معامله نقدا پرداخت شده است، با گرفتن وکالت فروش از فروشنده و تعیین موعد سه ماهه نقد شدن ارزهای دیجیتال صوری نمایش داده شده مورد ادعا، امکان هرگونه معاملات بعدی را بصورت کاملا قانونی برای خود فراهم نموده بود. از طرفی دیگر نیز مشخص شد که متهم با ادعای داشتن مدرک دکترا و با معرفی خود به عنوان مدیر عامل، رییس و عضو هیئت مدیره چند شرکت پتروشیمی که مبادرت به انجام معاملات کلان مالی بین المللی و صادرات نفت و محصولات پتروشیمی به خارج از کشور می کند، اعتماد کامل فروشنده را جلب کرده و بصورت کاملا حرفه ای و حساب شده مالباختگان را فریب داده و از آنان کلاهبرداری کرده است.
رئیس پلیس فتای فراجا افزود: باتوجه به حساسیت و ابعاد گسترده پرونده، شناسایی و دستگیری متهم در دستورکار این پلیس قرار گرفت و طی کارهای اطلاعاتی مشخص شد متهم درحال تردد در شهرستان های اردبیل، البرز، تهران، همدان و زنجان است. در ادامه با اقدامات فنی انجام شده مشخص شد متهم مبادرت به فروش واحدهای خریداری شده در یکی از مشاورین املاک شهرستان زنجان کرده که سریعا بعد از هماهنگی های انجام شده با مرجع قضائی وی به همراه همدستانش دستگیر و کلیه ابزار دیجیتالی آنها نیز توقیف شد.
مجید افزود: در استعلامات انجام شده مشخص شد این فرد نه فقط دارای مدرک دکتری و عضو هیات مدیره چندین شرکت پتروشیمی نیست، بلکه دارای مدرک کاردانی ساختمان از یکی از دانشگاه ها بوده و مدرک دکترای مورد ادعای وی جعلی و بنا به ادعای خود، معادل سازی از مدیرعاملی وی از یکی از موسسات غیرمرتبط است که در سال ۹۷ تاسیس شده که تا امروز هیچ معامله ای در آن ثبت نشده است. در حقیقت شرکت مذکور تنها بصورت کاغذی ثبت شده و گردش مالی آن در طول چهار سال، تنها پنچ میلیون تومان بوده است.
رئیس پلیس فتا فراجا افزود: در بررسی گوشی توقیف شده از متهم معلوم شد وی با چرب زبانی، قربانیان و مالباختگان خودرا مورد شناسایی قرار داده و سپس مبادرت به درج ارز به داخل کیف پول کرده و هیچ نوع پشتوانه مالی ندارد و ارزهای موجود نیز هیچگونه قابلیت جابه جایی به کیف پول دیگر را ندارد و تنها می توان پول ها را به کیف پول هم نوع خود انتقال داد. همین طور در ادامه رسیدگی به این پرونده شش نفر دیگر که متهم اصلی را در امر خرید و فروش املاک کمک کرده و با وی در ارتکاب جرم همکاری داشتند نیز دستگیر و با حکم مقام قضائی با صدور قرار میلیاردی روانه زندان شدند.
بر اساس اعلام سایت پلیس، وی ادامه داد: با بررسی سایر معاملات و کلاهبرداری های انجام شده متهم به روش مشابه مشخص شد که وی با همین شیوه و شگرد مبادرت به معامله با سه فرد دیگر در استانهای زنجان به مبلغ دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و در همدان به مبلغ یکصد و ۷۰ میلیارد تومان و در البرز به مبلغ دو هزار و ۶۰ میلیارد تومان کرده که در مجموع ارزش کل معاملات انجام شده توسط متهم به این روش مبلغ ۹ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان محاسبه و استخراج شده و مراحل قضائی آن تحت رسیدگی است.
پیشنهاد خبر:
هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداران «متاورسی»
ورود هرمی ها به حوزه رمزارزها/ هشدار پلیس درباره «tmon۵۵»

مجید به مردم هشدار داد که باتوجه به ریسک پذیری بالای سرمایه گذاری در زمینه رمز ارز و افزایش کلاهبرداری در این موارد در صورتیکه تمایل به هر گونه فعالیت اقتصادی و تجاری در زمینه رمز ارزهای رایج را دارند ابتدا لطمه ها و تهدیدات را کاملا شناسایی کرده و با آگاهی کافی نسبت به فعالیت در این عرصه اقدام نمایند.


منبع
پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات


1401/05/19
22:34:10
0.0 / 5
574
تگهای خبر: ابزار , اپل , تولید , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین