داغ ترینها: ....

بازوبندی كه روند ام اس را به دقت زیر نظر می گیرد

بازوبندی كه روند ام اس را به دقت زیر نظر می گیرد

كمیاب آنلاین: پژوهشگران به بررسی دستگاهی پرداختند كه برای تعیین تغییرات كوچك و كوتاه مدت در ارتباط با عملكردهای حركتی و قدرت عضلات مفید می باشد.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، برای مردمی كه از بیماری "ام اس" (MS) رنج می برند، سنجش چگونگی نوسان وضعیت آنها در دوره های زمانی كوتاه، امری دشوار است.
در یك پژوهش جدید، پژوهشگران به بررسی دستگاهی پرداختند كه دراین زمینه ابداع شده است و می تواند تغییرات ظریفی كه شاید پنهان بمانند را شناسایی كند.
بطور معمول، پیشرفت بیماری ام اس بوسیله ارزیابی های گاه به گاه و در كلینیك های درمانی ردیابی می شود.
این بدان معناست كه زمانی كه بیمار گرفتار مشكل شد و یا در وضعیت خود بهبود پیدا كرد، مورد سنجش قرار می گیرد. در نتیجه ممكنست میان تغییراتی كه اتفاق افتاده اند و هرگونه پاسخ برای درمان آنها، فاصله زمانی ایجاد شود.
در این راستا، پژوهشگران دانشكده پزشكی دانشگاه "كالیفرنیا، سن دیگو" به فكر بررسی یك محصول موجود در بازار افتادند كه تحت عنوان " MYO-band" مشهور است.
این بازوبند در ابتدا برای كنترل حركات دستگاه های الكترونیكی ساخته شده و روی بازو بسته می شود.
بازوبند " MYO-band" مجهز به شتاب سنج، ژیروسكوپ و الكترودهای سطحی نوار عصب و عضله است كه پالس های الكتریكی اعصاب را بوسیله پوست تشخیص می دهند.
بازوبند مذكور روی ۱۱۷ بیمار مبتلا به ام اس و ۳۰ فرد سالم آزمایش شده است. در آزمایشاتی كه روزانه كمتر از ۵ دقیقه زمان لازم داشت، این افراد بازوبند را روی بازو یا ماهیچه ساق پا بستند و به ترتیب با انگشتان دست و پای خود ۲۰ ضربه زدند.
اطلاعات حاصل از این آزمایش برای تجزیه و تحلیل به صورت بی سیم به یك كامپیوتر انتقال یافت.
در مقایسه با روش های بالینی با استانداردهای برتر، پژوهشگران دریافتند كه این دستگاه برای تعیین تغییرات كوچك و كوتاه مدت در ارتباط با عملكردهای حركتی و قدرت عضلات، قابل اطمینان است.
برنامه ریزی شده كه مطالعات وسیع تری در این عرصه صورت گیرد و از نرم افزارهای تخصصی تر در این عرصه كمك گرفته شود.
"جنیفر گریوز"(Jennifer Graves)، محقق ارشد این پژوهش اظهار نمود: هم اكنون، ما اقدامات قابل توجهی برای تعیین پیشرفت بیماری ام اس نداریم.
وی افزود: توسعه این دستگاه ها به ما كمك می نماید كه بجای ۳ تا ۵ سال، طی ۶ تا ۱۲ ماه روند پیشروی بیماری ام اس را ارزیابی نماییم.
منبع:

1398/12/10
16:42:59
5.0 / 5
3391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین