داغ ترینها: ....

صعود دو پله ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

صعود دو پله ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

به گزارش کمیاب آنلاین، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه جولای سالجاری میلادی، ۲۷.۷۴ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱۰ مگابیت بر ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۰ از میان ۱۳۹ کشور رسانده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و البته این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی تبدیل گشته است. وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند و مشاهده آمار این وبسایت می تواند نشان دهد که اینترنت در یک ماه گذشته در ایران به چه صورت بوده است.
طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه جولای سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۰.۷۸ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۵ مگابیت بر ثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۷.۲۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۸.۵۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.


این در شرایطی است که در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۱.۰۱ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۸.۶۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۶.۲۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۸.۵۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه جولای ۲۰۲۲، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۲۰.۳۵ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۱۷.۴۳ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۰۹.۶۵مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۰۶.۹۱ مگابیت برثانیه) و کویت (۱۰۶.۶۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به شیلی (۲۱۲.۹۸ مگابیت برثانیه)، سنگاپور (۲۱۱.۳۶ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۸۹.۱۴ مگابیت برثانیه)، چین (۱۷۶.۹۳ مگابیت برثانیه) و هنگ کنگ (۱۷۶.۵۹ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
میانه سرعت اینترنت در ایران
هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۷۴ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۰۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۰ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.


این در شرایطی است که در ماه ژوئن سالجاری، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۱۷ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۶۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۷۲ از میان ۱۳۹ کشور رسانده بود.
طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از لائوس و برزیل سریع تر و از مونتنگرو و ترکیه کندتر است.
در حوزه اینترنت ثابت هم میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۲۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۶۱ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۵ از میان ۱۸۲ کشور می رساند.
این درحالی است که در ژوئن ۲۰۲۲، در حوزه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۲۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۶۱ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود و ایران در رتبه ۱۴۵ از میان ۱۸۲ کشور قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از ونزوئلا و الجزیره سریع تر و از نیجریه و پاپوا گینه نو کندتر است.


البته تا پیش از این، میانگین سرعت در این وبسایت مورد استفاده قرار می گرفت، اما از این پس رتبه بندی ها بر مبنای میانه سرعت است تا سرعت هایی را که کاربر احتمالا تجربه می کند، به بهترین شکل منعکس کند. البته وبسایت اسپیدتست اعلام نموده تا فوریه ۲۰۲۳، همچنان سرعت اینترنت کشورها بر مبنای میانگین را هم نشان داده است. طبق این آمار، میانگین سرعت اینترنت ایران در ماه جولای ۲۰۲۲، در تصویر زیر آمده است.این در شرایطی است که عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- امروز، با اشاره به اینکه سرعت اینترنت افزایش پیدا کرده است، ضمن اظهار بی اطلاعی از میزان دقیق این افزایش، آن را به صورت متوسط حدود ۲۷ مگابیت برثانیه اعلام نمود.1401/05/27
13:24:22
2.5 / 5
598
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین