داغ ترینها: ....
كرونا جهان را به شبكه ۵G نزدیكتر كرد

كرونا، دوركاری و ضرورت بهبود سرعت اینترنت

كرونا، دوركاری و ضرورت بهبود سرعت اینترنت

به گزارش كمیاب آنلاین خیلی از كارشناسان اعتقاد دارند كه شیوع ویروس كرونا در كشورهای مختلف و روی آوردن آنها به دوركاری، آنها را به توسعه هرچه زودتر شبكه اینترنت پرسرعت 5G نزدیك تر خواهد نمود.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، با عنایت به شیوع گسترده ویروس خطرناك و كشنده كرونا در نقاط گسترده ای از جهان، مبحث دوركاری بسیار داغ تر از قبل شده و خیلی از دولت های جهان را واداشته تا با صدور مجوز و دستورالعمل های ویژه به ادارات و سازمان های مختلف، كاركنان و پرسنل خویش را از حضور و ترددهای غیر ضروری در سطح شهر منع كنند.
طبق گزارش وب سایت كامپیوتر ورلد، حالا به نظر می آید كه تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس كرونا در خیلی از نقاط جهان، مسئله دوركاری بیشتر از قبل از اهمیت خاصی برخوردار شده است بگونه ای كه خیلی از كارمندان و پرسنل شركت ها و ادارات مختلف مجبورند از منزل با بهره گیری از كامپیوتر های شخصی و شبكه اینترنت پرسرعت به كار و فعالیتهای خود به صورت از راه دور بپردازند.
نسل پنجم شبكه اینترنت همراه معروف به شبكه ۵G كه در سال های اخیر به شدت مورد توجه شركت های مخابراتی، اپراتورها و غول های تكنولوژی قرار گرفته است، از سرعت و كیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایر نسل های پیشین شبكه های اینترنت برخوردار می باشد.
حالا به عقیده خیلی از كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری، شیوع گسترده ویروس خطرناك كرونا در جهان می تواند عامل محركی برای ضرورت توسعه زیرساخت های لازم جهت راه اندازی و برقراری شبكه ۵G باشد و بدین ترتیب خیلی از كشورهای درگیر به فكر توسعه هرچه زودتر این نسل جدید و پرسرعت از شبكه اینترنت همراه بیفتند.
از قابلیت های نسل پنجم شبكه اینترنت ۵G می توان به سرعت بسیار بالا، تماس صوتی با كیفیت، ظرفیت بالاتر، پایداری و تأخیر خیلی كم و بهره مندی از قابلیت واقعیت مجازی و افزوده اشاره نمود.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این حوزه رونمایی می كنند.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این حوزه فعالیتهای گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.

1398/12/11
20:59:35
1.7 / 5
4041
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین