داغ ترینها: ....
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

رفع مشکل نخبگان و بهره مندی از توانمندی آنها از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است

رفع مشکل نخبگان و بهره مندی از توانمندی آنها از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است

کمیاب آنلاین: قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب به مسئولان بخش های مختلف کشور را توجه به امور نخبگان و بهره مندی از توانمندی آنها در رفع مشکلات کشور عنوان نمود.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، ناصر باقری مقدم چهارشنبه شب در آئین رونمایی از کتاب «میزان» به عنوان چکیده دانش و تجربه ۳۰ ساله کانون دانش پژوهان نخبه در سخنانی ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران این کانون برای تهیه این کتاب، این کار را بسیار باارزش دانست و اظهار داشت: بحث توجه به نخبگان یکی از پایه های اساسی تمدن سازی است و شخص مقام معظم رهبری نیز بر این مساله نظر و تاکید فراوانی دارند.
وی دراین مراسم که در مسجد لولاگر تهران و با حضور تعدادی از نخبگان دانشگاهی همراه بود، اضافه کرد: از سویی نیز در ساختارهای حاکمیتی کشور اسناد بالادستی وجود دارد که با اهمیت ترین سند هم سند استراتژیک کشور در امور نخبگان است و این سند که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، مجموعه سیاست هایی است که در امتداد بهره گیری هرچه بیش از استعدادهای برتر و نخبگان کشور است.
باقری مقدم اضافه کرد: اما نکته قابل توجه آنست که در سند استراتژیک کشور در امور نخبگان به کلیات پرداخته شده اما مکانیزم ها و راهکارهای اجرائی آن به مسئولان کشور واگذار شده است.
وی با اشاره به اقدامات باارزش کانون دانش پژوهان نخبه در طول ۳۰ سال قبل اشاره کرد: نکته قابل توجه این است که این کانون بدون این که وابستگی به دولت داشته باشد به طور خودجوش در زمینه خدمت رسانی به نخبگان فعال بوده اند و این اهتمام مورد توجه رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب به مسئولان بخش های مختلف را توجه به امور نخبگان و بهره مندی از توانمندی آنها در رفع مشکلات کشور عنوان نمود.


کتاب میزان که در حقیقت چکیده دانش و تجربه ۳۰ ساله کانون دانش پژوهان نخبه در حوزه نخبه پروری است طی دو سال با مشارکت بیش از ۲۰ نفر از طلاب و دانشجویان و تشکیل هشت کارگروه تخصصی با هدف تهیه یک نقشه راه کاربردی برای مجموعه های تعلیم و تربیتی و خصوصاً نخبه پرور تهیه شده است.
به گفته دست اندرکاران مجموعه کانون دانش پژوهان نخبه، این کتاب هر چند رویکرد نخبگانی و نخبه پروری دارد، اما بخش های زیادی از آن برای تمام مجموعه های تعلیم و تربیتی که رویکرد عام دارند قابل استفاده می باشد. پس مدارس، کانون های فرهنگی، پایگاه های بسیج جملگی می توانند از بخش های زیادی از این کتاب هشت فصلی برای کارهای خود بهره مند شوند.1401/06/03
22:41:18
5.0 / 5
588
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تخصص , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین