داغ ترینها: ....

اهدای پرچم کنگره جهانی حضرت محمد (ص) به وزیر علوم در شیراز

اهدای پرچم کنگره جهانی حضرت محمد (ص) به وزیر علوم در شیراز

کمیاب آنلاین: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همراه با استاندار فارس با دبیرکل کنگره جهانی حضرت محمد (ص) دیدار نمود که در این دیدار پرچم کنگره جهانی محمد (ص) به وزیر علوم اهدا شد.


حامد تقوایی دبیرکل «کنگره جهانی محمد(ص) پیامبر رحمت، در آیینه ادب و هنر» روز یکشنبه در بخش پایانی سفر دو روزه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیأت همراه به استان فارس با وزیر دیدار و گفت و گو کرد.
وی در این دیدار، ضمن معرفی کارهای کنگره جهانی محمد (ص)، به عنوان بزرگ ترین رویداد فرهنگی هنری در حوزه ی پیامبر اکرم (ص)، بر لزوم گسترش کارهای این کنگره، خصوصاً در حوزه های پژوهشی و فناوری با حمایت وزارت علوم تاکید کرد.
در آخر این دیدار که با حضور مسؤولان استان همچون دکتر ایمانیه، استاندار فارس و دکتر مؤذنی، رییس دانشگاه شیراز صورت گرفت؛ پرچم کنگره جهانی محمد(ص) به دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همراهان او، اهدا شد.
کنگره جهانی محمد (ص) با هدف همبستگی امت اسلام، شناسایی و شناخت پیامبر اسلام در ادبیات جهان، بهره گیری از توانمندی ادبی در شناساندن پیامبر اسلام و دین اسلام برگزار می گردد.
نخستین دوره این کنگره از عید مبعث ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ رونمایی شد. هنرمندان تا میلاد پیامبر رحمت (ص) ۲ آبان ۱۴۰۰ آثار خودرا به دبیرخانه کنگره ارسال نمودند و بعد از داوری آثار در مراسم اختتامیه مصادف با عید مبعث ۹ اسفند ۱۴۰۰برگزیدگان معرفی گشتند. این کنگره بصورت دوسالانه می باشد و فراخوان دومین کنگره بعثت ۱۴۰۱ است.
وزیر علوم، تحقیقات و تکنولوژی روز شنبه با هدف افتتاح طرح های عمرانی استان فارس همچون شهرستان کازرون به این استان سفر کرد. شرکت در آیین تودیع و معارفه سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از دیگر برنامه های روز نخست سفر وی بود.
وزیر علوم، تحقیقات و تکنولوژی روز یکشنبه نیز در مراسم افتتاح پروژه های پژوهشی و درمانی حضور یافت. وی در بدو حضور در پارک علم و فناوری استان فارس، بر مزار شهید گم نام مدفون در این مجموعه حضور یافت و ضمن قرائت فاتحه، به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.
زلفی گل در ادامه ضمن بازدید از شرکت های دانش بنیان و طرح های فناورانه و برج فناوری استان فارس، شروع به کار طرح دستیار فناوری را اعلام نمود. او همین طور از محل راه اندازی دانشگاه هنر شیراز بازدید کرد.

1401/06/07
13:09:10
5.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین