داغ ترینها: ....

ثبت طراحی جدید برای گوشیهای هوآوی دوربین هشت تایی و بدنه یك پارچه

ثبت طراحی جدید برای گوشیهای هوآوی دوربین هشت تایی و بدنه یك پارچه

به گزارش كمیاب آنلاین دو ثبت اختراع جدید برای گوشیهای هوشمند هوآوی به ثبت رسیده است. تصاویر مربوط به این ثبت اختراعات، حكایت از خلاقیت هوآوی و تغییر طراحی و المان های فنی این محصولات دارد.در تاریخ ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی، CNIPA بعنوان اداره ملی حق مالكیت معنوی در كشور چین، طراحی جدیدی را از یك گوشی هوشمند هوآوی تأیید و منتشر نمود. این طرح یك گوشی هوشمند هوآوی را با بدنه كاملاً یك پارچه نشان داده است.
هوآوی طرحی را ثبت كرده كه یك گوشی هوشمند با صفحه نمایش Full View را به تصویر می كشد. این صفحه نمایش، تا قسمت پشت گوشی به صورت انحنادار در سمت چپ، راست، پایین و بالا ادامه دارد.

نكته قابل توجه اینكه گوشی مشاهده شده در این طرح تنها یك درگاه شارژ USB Type-C در قسمت پایین و كلیدهای تنظیم صدا، خاموش و روشن در لبه سمت راست داشته و دیگر هیچ المانی در بدنه آن نیست. در این طرح حتی شیاری برای اسپیكر دیده نمی گردد و به نظر می آید سیستم صوتی در صفحه نمایش گوشی قرار گرفته باشد.
در نمایشگر گوشی هم نشانی از بریدگی یا حفره برای تعبیه دوربین سلفی وجود ندارد تا شاهد طرحی كاملاً یك پارچه باشیم. نبود دوربین سلفی احتمالاً با فناوری تعبیه دوربین در زیر صفحه نمایش، ارتباط دارد.

در این پتنت، دوربین پشتی عجیبی با یك صفحه كوچك تیره هم دیده می شود. این سبك از دوربین، فناوری الكتروكرومیك را در ذهن تداعی می كند كه امكان تغییر سریع میزان شفافیت شیشه پوشش دهنده دوربین را دارد. به بیان دیگر، دوربین تا اجرای اپلیكیشن دوربین به صورت كامل تیره است.
غیر از طراحی اطلاعات بیشتری از جانب CNIPA منتشر نشده، با این توضیحات باید منتظر ماند و دید آیا این طرح در آینده به مرحله اجرا درخواهد آمد تا شاهدگوشی هوشمند با دوربینی ویژه باشیم یا خیر.
علاوه بر این طرح، تصاویری از یك گوشی هوشمند هوآوی با ۸ دوربین انتشار یافته كه احتمال دارد مربوط به پرچمدار جدید سری Mate باشد. در این تصویر، دو حفره در صفحه نمایش گوشی در نظر گرفته شده و طراحی كلی محصول هم شبیه به Huawei Nova ۶ و Honor V۳۰ است. هیچ نشانی هم از انحنا در لبه ها نیست.

طراحی دوربین های پشتی، مشابه با چیزی است كه در Mate ۲۰ Pro وجود داشت، اما حالا ۶ دوربین به صورت جفت جفت، بالای یك فلش LED قرار گرفته اند.
هوآوی برای دوربین پشتی، دو طرح را به ثبت رسانده است. در یكی از طرح ها، دوربین در قسمت بالا و وسط بدنه پشتی و در دیگری در قسمت بالا و سمت چپ قرار دارد.
با این پتنت جدید به نظر می آید هوآوی به دنبال بازطراحی سیستم دوربین ماتریسی بوده كه این شركت برای نخستین بار با رونمایی از سری Mate از آن پرده برداری كرده بود. از آنجایی كه گوشی رده بالای سری HUAWEI P۴۰، محصولی با دوربین پنج تایی است به نظر می آید این طراحی جدید مربوط به محصولی از سری Mate ۴۰ باشد.
۲۱۲۱

1398/12/14
13:19:17
5.0 / 5
3723
تگهای خبر: اپل , اجرا , اسپیكر , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین