داغ ترینها: ....

تلسکوپ فضایی هابل به سرنخ هایی از تشکیل مارپیچی ستارگان رسید

تلسکوپ فضایی هابل به سرنخ هایی از تشکیل مارپیچی ستارگان رسید

به گزارش کمیاب آنلاین، تلسکوپ فضایی «هابل» در منظومه همسایه منظومه خورشیدی ساختارهای مارپیچی گازی را رصد کرده است که امکان دارد به شناخت روند شکل گیری ستاره ها و زمان های اولیه جهان خلقت یاری برساند.


دریافت 8 MB به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری «اسپیس»، تلسکوپ قدیمی و باارزش سازمان فضایی «ناسا» حرکت چرخشی و مارپیچ ستاره و گاز به سمت قلب یک پرورشگاه ستاره ای عظیم و عجیب در منظومه Small Magellanic Cloud در نزدیکی منظومه شمسی را رصد کرده است.
ستاره شناسان فکر می کنند که بازوی بیرونی این مارپیچ ستارگان و گازها امکان دارد تهیه کننده جریان رودخانه مانندی از گاز باشد که سوخت لازم برای تشکیل ستارگان را در پرورشگاه ستاره ای معروف به NGC ۳۴۶ را فراهم می آورد که در تصویر جدید تلسکوپ هابل دیده می شود.
این کشف می تواند سرنخ های مهمی در رابطه با چگونگی تولد ستارگان در زمانی فراهم سازد که کهکشان ۱۳.۸ میلیارد ساله تنها چند میلیارد سال سن داشت و درحال تجربه «افزایش زاد و ولد» ستاره ای با تشکیل ستارگان بود.
«النا سابی» از ستاره شناسان در موسسه فضایی بالتیمور در این خصوص اظهار داشت: ستارگان ماشین ها (دستگاه هایی) هستند که جهان خلقت را حجاری کرده اند. ما بدون ستارگان، حیات نمی داشتیم و با این وجود هنوز به صورت کامل نمی دانیم که آنها چگونه شکل گرفته اند.
وی اضافه کرد: ما چند مدل برای پیشبینی داریم اما بعضی از آنها متناقض هستند. می خواهیم مشخص نماییم که چه چیزی نظم و ترتیبات در ارتباط با شکل گیری ستارگان را تعیین می کند چونکه این مقررات به ما برای شناخت جهان خلقت اولیه کمک می نماید.
منظومه NGC-۳۴۶ تنها ۱۵۰ سال نوری قطر دارد و دربردارنده مواد ستاره ای با جرمی معادل ۵۰ هزار خورشید است.منبع:

1401/06/21
22:34:54
0.0 / 5
572
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , فیلم , هك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین