داغ ترینها: ....
روشی نادر در اقیانوس ها

حمله گروهی نهنگ های قاتل برای شکار فک به همراه فیلم

حمله گروهی نهنگ های قاتل برای شکار فک به همراه فیلم

کمیاب آنلاین: نهنگ های قاتل از یک روش نادر برای به دام انداختن و خوردن فُک ها در آب های یخی پیرامون قطب جنوب استفاده می کنند؛ روشی که با شکار لحظه ها توسط فیلمبرداران حیات وحش به تصویر کشیده شد.


دریافت 113 MB به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از «ساینس الرت»، این فیلم چهار نهنگ قاتل را نشان میدهد که یک فک یا خوک آبی Weddell را مورد حمله قرار می دهند. این خوک آبی بر روی یک سکوی یخی شناور روی آب پناه گرفته بود.
نهنگ های شکارچی با شنا در کنار یکدیگر شروع می کنند و بدین سان با امواج موجی می سازند که سبب شکسته شدن سکوی یخی به قطعات کوچکتر و لطمه پذیری فک می شود. موج دومی که نهنگ ها می سازند سبب می شود که فک به درون آب سقوط کند و در آنجا نهنگ ها می توانند به آن حمله کنند.
وقتی که فک به درون آب افتاد، نهنگ ها یک تکنیک شکار دیگر را مورد استفاده قرار دادند؛ ایجاد حباب هایی که سبب گیج شدن فک شد و بدین سان گرفتن آنرا آسان تر کرد.
در جهان تنها حدود ۱۰۰ نهنگ قاتل وجود دارد که از این تکنیک شکار پیچیده استفاده می نمایند. نهنگ های قاتل به حملات دقیق و هدفمند معروف هستند. یک گزارش اخیر نشان داد که این حیوانات قادرند با دقتی بی نظیر امحا و احشای داخلی کوسه های سفید مانند جگر آنها را بیرون بکشند.
یک کارشناس در این خصوص گفته است که این حیوانات شکارچی، احتمالاً از قدرت سویابی پژواکی (echolocation) برای تعیین محل چرب ترین قسمت های بدن طعمه خود استفاده می نمایند.


1401/06/25
08:23:48
0.0 / 5
513
تگهای خبر: آموزش , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین