داغ ترینها: ....
قالیباف:

راهی جز هوشمندسازی و شکل گیری دولت الکترونیک نداریم

راهی جز هوشمندسازی و شکل گیری دولت الکترونیک نداریم

به گزارش کمیاب آنلاین، رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه راهی جز هوشمندسازی و شکل گیری دولت الکترونیک نداریم اظهار داشت: اساس تحول در دولت و تحقق برنامه های سالیانه در بودجه و برنامه های پنج ساله در گرو تحقق هوشمندسازی و دولت الکترونیک است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و پس از بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره ی عملکرد دستگاه های مسئول در تحقق اهداف دولت هوشمند و ارائه خدمات دولت الکترونیک اظهار داشت: از دولت تشکر می کنم که توجه ویژه ای به حوزه فناوری داشته و این مساله تبدیل به دغدغه جدی دولت شده است. همین طور از کمیسیون صنایع و معادن برای تهیه گزارش و ورود به این مساله تشکر می کنم.
وی با اعلان اینکه هوشمندسازی و دولت الکترونیک دو خاصیت اساسی دارد، اضافه کرد: اصلی ترین ابزار برای عدالت اجتماعی در کشور بحث مربوط به هوشمندسازی است به عبارت دقیق تر برای برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی و صرفه جویی و مبارزه با فساد باید به هوشمند سازی حرکت نماییم.
قالیباف با اعلان اینکه چهارمین قوه در کشور بروکراسی و دیوان سالاری است، اضافه کرد: برای مقابله با این وضعیت راهی جز هوشمندسازی و شکل گیری دولت الکترونیک نداریم. اساس تحول در دولت و تحقق برنامه های سالیانه در بودجه و برنامه های پنج ساله در گرو تحقق هوشمندسازی و دولت الکترونیک است.
رییس مجلس شورای اسلامی همین طور باورپذیری و مسئولیت پذیری مدیران در بخش های مختلف درباره ی هوشمندسازی و الکترونیکی کردن دولت را مهم دانست و اظهار داشت: از نظر کمی دستگاهها وارد پنجره واحد شدند اما بحث کار کیفی بسیار اهمیت دارد. دستگاهی وجود دارد که هیچ خدماتی دراین زمینه ارائه نکرده اند. باید بی میلی و بی رغبتی برداشته شود.
وی اضافه کرد: هر کسی بخواهد با اجرای این قانون مخالفت کند یعنی نمی خواهد گره از کار مردم باز کرده و پنجره واحد شکل گرفته و قانون مربوط به اشتغال را اجرا شود؛ البته شنیدم رئیس جمهور مسئول ای سی تی و هوشمندسازی در دستگاهها را خواسته که مسئول مستقیم برای اجرای این مساله باشند.
قالیباف با تأکید بر این که باید دسترسی مردم به بنگاه های اقتصادی به درستی برقرار باشد، اضافه کرد: دسترسی بنگاه های اقتصادی و بخش های خصوصی و همین طور مجموعه های دولتی هم سیستم های دولتی باید به این پنجره واحد وصل شوند. این سه مجموعه باید در این ساختار به درستی بتوانند ارتباطات بصورت منطقی داشته باشند.
وی توضیح داد: ۶۰۰۰ خدمات تعریف شده که بیش از ۲۰۰۰ خدمات جدی و اساسی هستند که در صورت راه اندازی، این زنجیره تکمیل می شود. همین طور پروژه های مهم ناقص نباید رها شوند که نمونه بارز آن حدنگاری املاک و سلامت الکترونیک و کاربرد کارت ملی هوشمند است.
قالیباف افزود: در زمینه کسب وکار اینترنتی و سهم ما در اقتصاد دیجیتال در جی دی پی کشور قابل قبول نیست و توقع می رود بستر کسب و کارهای خرد و کلان فعال کرده است.
رییس مجلس با اعلان اینکه دشمنان جنگ سایبری را آغاز نموده اند، اظهار داشت: لطمه پذیری در زمینه ای سی تی در بعد امنیت مهم و کلیدی است یعنی به همان میزان که فرصت است، اگر امنیت سیستم ها مدنظر نباشد تردید نکنید به تهدید بزرگی تبدیل می شود.
وی با اشاره به بندهای ۱۹ و ۲۰ سیاست های برنامه هفتم اظهار داشت: کلیدی ترین پیشران در برنامه هفتم پیشران تکنولوژی های جدید است. تا پیش از اختتام سال مجدد گزارش بعدی را بررسی می نماییم. صدا وسیما هم این مساله را به عنوان اولویت دنبال کند که با تحقق هوشمند سازی شاهد کارآمد شدن دولت و مجلس و حل مشکل مردم خواهیم بود.1401/06/29
22:24:16
0.0 / 5
469
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین