داغ ترینها: ....

برای دریافت اینترنت رایگان، اقدام كنید

برای دریافت اینترنت رایگان، اقدام كنید

كمیاب آنلاین: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حالی از ارائه 100 گیگابایت اینترنت رایگان آگاهی داد كه این بسته ها تنها برای خطوط ثابت ارائه شده و اینترنت همراه را شامل نمی گردد، اما افراد همین حالا هم می توانند نسبت به دریافت اینترنت از هر یك از ارائه دهندگان خدمات اینترنت ثابت اقدام نمایند.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، شیوع كرونا در كشور، افراد را به قرنطینه اختیاری در خانه تشویق نموده است. از همان روزهای ابتدایی كه اعلام گردید برای جلوگیری از گسترش كووید ۱۹، بهتر است از هر رفت وآمد غیرضروری جلوگیری شود. افرادی كه این امكان برایشان فراهم بود، ماندن در خانه را ترجیح دادند. با تجمیع دانش آموزان، دانشجویان و كاركنانی كه ناچار به انجام كارهای خود از منزل هستند، در استفاده از اینترنت، مصرف افزایش یافت.
افزایش ۴۰ درصدی مصرف دیتای كشور در مدت یك هفته، اتفاقی كه اپراتورها خودرا برای آن آماده نكرده بودند، منجربه كاهش كیفیت اینترنت شد تا جایی كه زیرساخت اعلام نمود ظرفیت شبكه ارتباطی اپراتورها را حدود ۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش داده است. اما با توجه به این كه كرونا در كشور مهار نشده و تعداد مبتلایان به این ویروس روزبه روز افزایش می یابد، خیلی از كاربران خواهان امكاناتی همچون اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی كه وزیر ارتباطات با آن موافقت نمود و از ارائه ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان ثابت خبر داد.
سجاد بنابی -نایب رئیس شركت ارتباطات زیرساخت- در گفت و گو با ایسنا درباره پیش بینی های لازم برای ثبات كیفیت اینترنت باتوجه به ارائه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت ثابت رایگان اظهار داشت: اپراتورها از هفته گذشته كه بحث دوركاری شركت ها و سازمان ها و تعطیلی مدارس عنوان شد، به افزایش ظرفیت شبكه لایه دسترسی خود اقدام نمودند. زیرساخت هم در این مدت ظرفیت اپراتورها در لایه دسترسی و ظرفیت بین اپراتورها و زیرساخت را حدود ۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش داده است. در لایه گیت وی بین الملل هم مشكل ظرفیت نداریم و امكان افزایش ظرفیت وجود دارد.
وی با اشاره به تعداد ۹ میلیونی مشترك اینترنت پهن باند در مقایسه با ۶۰ میلیون مشترك همراه، اظهار نمود: معمولا در هر خانه یك اینترنت ثابت وجود دارد و اگر میانگین هر خانوار را چهار نفر در نظر بگیریم، انگار ۳۶ میلیون نفر اینترنت ثابت دارند. البته فلسفه این بسته اینترنتی رایگان، تشویق به خانه نشینی مردم بوده است و اگر قرار بود بسته ای برای موبایل ارائه شود، ضمانتی وجود نداشت كه مردم در خانه بمانند.
نایب رئیس شركت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به اینكه آیا ارائه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت ثابت به مدت دو هفته عددی معقول است، توضیح داد: اینترنت ثابت شامل ADSL، VDSL، تانوما، یا TD-LTE مبین نت و ایرانسل می شود. در این زمان دو هفته ای با توجه به این كه مصرف اینترنت بیشتر صرف تماشای فیلم و ویدیو و گوش دادن به محتوای صوتی می شود، این عدد منطقی بنظر می رسد.
بنابی با اشاره به اینكه همین حالا هم افراد می توانند نسبت به دریافت اینترنت ثابت اقدام نمایند، اضافه كرد: شركت مخابرات حدودا در تمامی مراكز ظرفیت افزوده است تا اگر كسی بخواهد اینترنت ثابت را از خود مخابرات یا بقیه FCP ها بگیرد، امكان واگذاری وجود داشته باشد.1398/12/21
14:55:56
2.5 / 5
3305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین