داغ ترینها: ....
مدیرعامل اپل:

در آینده زندگی بدون حقیقت افزوده غیرقابل تصور می شود

در آینده زندگی بدون حقیقت افزوده غیرقابل تصور می شود

به گزارش کمیاب آنلاین، تیم کوک، مدیرعامل اپل در اظهاراتی، اعلام نمود در آینده، افراد به این فکر خواهند کرد که چطور بدون حقیقت افزوده زندگی می کردیم.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، تیم کوک در مصاحبه انحصاری با شبکه خبری بی بی سی، اظهار داشت: تصور می کند حقیقت افزوده (AR) و مفهوم متاورس، عمیق هستند. در آینده، افراد به این فکر خواهند کرد که چطور بدون حقیقت افزوده زندگی می کردیم.

واقعیت افزوده، تلفیقی از محتوای دیجیتالی و دنیای واقعی است. یک مثال خیلی ساده، می تواند استفاده از گوشی برای مشاهده مبلمان مجازی در خانه قبل از خرید آنها باشد.

متاورس مفهوم دنیاهای کاملا مجازی است و شرکتهای بزرگ فناوری، سرمایه گذاری بالایی در آن انجام می دهند بخصوص شرکت مِتا که نام برند خویش را از فیسبوک تغییر داد تا اولویت جدیدش را منعکس کند.

تیم کوک در این مصاحبه همینطور اظهار داشت: هنوز در بزرگترین شرکتهای فناوری جهان همچون شرکت خودش، زنان به حد کافی حضور ندارند. وی اظهار نمود: فناوری بدون نیروی کار متنوع تر، نخواهد توانست به نزدیک آنچه می تواند برسد، برسد. هیچ بهانه خوبی برای عدم حضور زنان در این عرصه، وجود ندارد.

اپل اخیرا برنامه توسعه بنیانگذارانش برای موسسان و سازندگان اپلیکیشن زن در انگلیس را راه اندازی کرده است.

مدیرعامل اپل اظهار داشت: تصور می کنم جوهر فناوری و تأثیر آن بر بشریت، به حضور زنان بستگی دارد. باآنکه شرکتهایی شامل اپل، پیشرفتهایی در زمینه تنوع نیروی کار داشته اند اما برای حوزه فناوری، بهانه های خوبی برای بکار نگرفتن زنان بیشتر وجود ندارد.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، زنان در آمریکا ۳۵ درصد از نیروی کار اپل را در سال ۲۰۲۱ تشکیل دادند.
1401/07/07
12:33:33
3.8 / 5
559
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین