داغ ترینها: ....

نمایشگاه نوآوری و فناوری شرکت ملی پست

نمایشگاه نوآوری و فناوری شرکت ملی پست

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: مدیرعامل شرکت ملی پست در افتتاحیه نمایشگاه اینوتکس پست 2022 از افتتاح دبیرخانه دائمی همایش سالیانه اینوتکس پست در جزیره کیش آگاهی داد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، همایش و نمایشگاه نوآوری و فناوری پستی اینوتکس پست ۲۰۲۲ امروز ۱۷ مهر ماه همزمان با روز جهانی پست با حضور معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست؛ اعضای هیآت مدیره، معاونان و مدیران ستادی شبکه پستی کشور، ۵۰ شرکت دانش بنیان و استارت آپی عضو مراکز نوآوری پست و تعدادی از مسئولان جزیره کیش در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش شروع به کار کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پست با اعلان اینکه امیدواریم هر ساله شاهد برگزاری این رویداد در کیش باشیم؛ اظهار داشت: در صورت موافقت منطقه آزاد کیش دبیرخانه دائمی این همایش را در جزیره کیش راه اندازی می نماییم.

لیائی با اشاره به فرصت های بی نظیر جزیره کیش خواهان هم افزایی سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت ملی پست به عنوان سازمانی حاکمیتی شد و اضافه کرد: این جزیره می تواند دروازه ی ورود تکنولوژی های جدید پستی باشد. ما بصورت پایلوت شروع خدمات نوین پست را از کیش شروع خواهیم کرد و در صورت بازدهی مناسب به سراسر کشور تعمیم می دهیم.

وی با اشاره به برگزاری رویداد نوآوری ایده بازار پست، پست را پیش قراول سازمان ها در استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپی خواند و اضافه کرد: در این دوره از رویداد نوآوری و کارآفرینی شرکت ملی پست شاهد حضور ۵۰ شرکت دانش بنیان عضو مرکز نوآوری پست هستیم.

معاون وزیر ارتباطات ابراز امیدواری کرد: این حجم از همراهی شرکت های استارتاپی؛ تکمیل اکوسیستم نوآوری در پست را تسریع کند.

لیائی همین طور در این جهت خواهان حضور مراکز شتابدهنده و صندوق های ریسک پذیر در همراهی پست و پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان پستی در جبران خلاهای موجود در پشتیبانی از این شرکتها شد.

طبق اعلام شرکت پست، ایشان سپس با اشاره به شعار اتحادیه جهانی پست با عنوان "پست در خدمت زمین" اظهار داشت: در صورت استقبال منطقه آزاد کیش؛ این جزیره می تواند باتوجه به رویکرد صنعت سبز؛ نماد پست سبز باشد و خدمات پست سبز شامل استفاده از لجستیک سبز و ناوگان برقی در این جزیره پیاده سازی شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت های مناسب جزیره کیش؛ کارخانه نواوری بین المللی پست در کیش افتتاح خواهد شد.

لیائی در آخر ابراز امیدواری کرد با پیاده کردن شعار سال، حمایت پست و همراهی شرکتهای دانش بنیان میتوانیم دستاوردهای خوبی برای کیش، شبکه پست و کشور داشته و الگوی مناسبی برای سایر دستگاههای اجرائی باشیم.

براساس اعلام شرکت ملی پست، همین طور محمدرضا قادری -عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست- با اعلان اینکه سال قبل ۱۷ مهر مرکز نوآوری پست با۹ عضو تاسیس شد اضافه کرد: اکنون این مرکز با ۸۱ عضو فعالیت دارد؛ در این رویداد ۵۰ شرکت دانش بنیان عضو مرکز شرکت کرده اند که ۸۵ طرح نوآورانه ارائه می کنند.

دبیر علمی نمایشگاه اینوتکس پست با اعلان اینکه امروز اقتصاد نواوری بخش مهمی از اقتصاد دنیا شده است اظهار داشت: شرکت پست به عنوان زیرساخت توسعه کسب وکارها خصوصا کسب و کارهای خرد است و با توجه به این که حالا کسب وکارها رویکرد نوآورانه دارند، پست نیز باید با نوآوری حرکت نماید.

وی عنوان کرد: سیاست ما تمرکز بر اشتراک گذاری ظرفیتها و استفاده خلاقانه از زیرساختها است. در سالی که با نام تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین مزین شده شرکت ملی پست جزو معدود سازمان هایی است که با تشکیل کارگروه بررسی طرحهای دانش بنیان تک تک طرح ها را بررسی و راهکارهای قانونی برای اجرای آنها در این جلسات پیدا می کند.

وی افزود: تضمین خرید، قرارداد با این شرکتها و در ادامه ایجاد شرایط گرفتن تسهیلات به این مجموعه ها برای نوآور کردن پست و خدمات پستی همچون اقدامات حمایتی پست است.

رییس مرکز نوآوری پست با اشاره به این که ما با چند سال فاصله بدنبال سایر پست های دنیا حرکت و خودرا با پست های جهان همسو کرده ایم اشاره کرد: دبیر کل اتحادیه جهانی پست، راه اندازی مرکز نوآوری پست را اقدامی ویژه خوانده و خواهان تبادل تجربیات با پست سایر کشورها شده است.

وی با اعلان اینکه ما در مجموع شاید بیش از ۳۰۰ سرویس مختلف میتوانیم داشته باشیم که بی نظیر است اظهار داشت: در دنیای دیجیتال همه چیز مجازی است؛ ولی فیزیک باقی می ماند و پست پر کننده ی شکاف دنیای فیزیکی و دیجیتالی است. قادری افزود: بدین سبب مدیریت نوآوری امروز لازمه پستی قدرتمند، پیشبرد بحث لجستیک؛ تجارت الکترونیک و سرعت بخشی به آنست.

گفتنی ست در حاشیه اینوتکس ۲۰۲۲ نمایشگاه تمبرهای فوتبالی نیز راه اندازی شد. این نمایشگاه تا ۲۷ اذر ماه ۱۴۰۱ در جزیره کیش برپا خواهد بود؛ همین طور مدیرعامل شرکت ملی پست با همراهی سایر مدیران و مسئولان از نمایشگاه اینوتکس پست و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در زمینه پست بازدید کرد.
1401/07/18
12:16:13
2.5 / 5
500
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین