داغ ترینها: ....

کپی برداری های میلیونی اما ناموفق متا از پلت فرم های رقیب

کپی برداری های میلیونی اما ناموفق متا از پلت فرم های رقیب

به گزارش کمیاب آنلاین، مارک زاکربرگ، میلیونها دلار برای کپی برداری از پلت فرم های محبوب مانند کلاب هاوس، ساب استک و آمازون هزینه کرده است که به علت بحث های داخلی و اجرای بد، معمولاً ناموفق بوده اند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اسکار وایلد جمله معروفی دارد که "تقلید، صادقانه ترین شکل چاپلوسی است". مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت مِتا که ظاهرا وایلد را در سال ۲۰۱۵ در فهرست مطالعه خود قرار داد، به نظر می آید این گفته را یک نقیصه درونی کرده است.

زاکربرگ طی سال های اخیر به دفعات کوشیده است کپی هایی از پلت فرم های فناوری رقیب راه اندازی کند و اغلب در این تلاش، شکست خورده است.

متا در تازه ترین شکست، "بولتن" که رقیب احتمالی ساب استک بود را تعطیل کرد. ساب استک به نویسندگان جهت راه اندازی خبرنامه های اشتراکی، کمک می نماید.

هنگامی که "بولتن" در ژوئن سال ۲۰۲۱ راه اندازی گردید، یک نویسنده پیش بینی نمود به علت تمرکز زاکربرگ به غیرسیاسی نگه داشتن آن، امکان دارد موفق نشود.

"بولتن" از شخصیتهای رسانه ای معروف مانند مالکوم گلدول و ورزشی نویسی مانند ارین اندروز با دستمزدهای شش رقمی، بهره برد اما موفق نشد شمار قابل توجهی از کاربران اینترنت را جلب نماید.

متا پس از طریق اندازی یک سلسله ابتکارهای صوتی از آوریل سال ۲۰۲۱ و دنبال کردن موفقیت اپلیکیشن چت صوتی کلاب هاوس در بحبوحه پاندمی کووید ۱۹، ژوئن گذشته سرویسهای پادکست و صوتی خویش را تعطیل کرد.

استراتژی فیسبوک برای نابود کردن رقیبانش با راه اندازی ابتکارهای پرهزینه، توسط غولهای فناوری دیگر هم استفاده شده است. این مورد همینطور توجه مقامات فدرال را جهت بررسی شیوه های غیرمنصفانه رقابت جلب کرده است.

اما زاکربرگ فقط دنبال رقیبان کوچک تر نبوده و کوشیده است با بزرگترین رقیبانش هم روبرو شود.

دو سال پیش، شرکت متا قابلیت "شاپس" (Shops) را راه اندازی نمود که به برندها اجازه می دهد استندهای فروش آنلاین را مستقیما در پلت فرم های متا مانند فیسبوک و اینستاگرام راه اندازی کنند. در آن زمان، زاکربرگ تلاش داشت این شرکت را به رقیب آمازون تبدیل کند. با این وجود، متا موفق نشد مشتریان را به سمت خدمات "شاپس" جلب نماید و تجربه کاربر با وب سایتهای اغلب برندها نتوانست رقابت کند.

متا به تازگی چندین ابتکار تجارت الکترونیکی را تعطیل کرده است. این شرکت در سپتامبر اعلام نمود تب "شاپس" را در اینستاگرام حذف می کند. آمار فروش "شاپس"، ضعیف تر از حد انتظار بود.

تیم بازرگانی متا همینطور نرخهای بالای گردش مالی و بحثهای مستمر در رابطه با استراتژی را شاهد بوده که سبب اختلاف نظر میان مدیران در رابطه با کاری که باید در اولویت قرار بگیرد، بوده است.

اکنون متا به استراتژی به نام "ملاحظه مجدد" برگشته که تحت آن، به کاربران، تبلیغات محصولاتی که روی آنها کلیک کرده اما هنوز خریداری نکرده اند را نمایش می دهد.

سرمایه گذاری بعدی زاکربرگ، متاورس (دنیای مجازی) است. سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد دلاری برای متاورس، مبلغ هنگفتی است که یک شرکت فناوری بخواهد برای یک ابتکار هزینه کند.

بر اساس گزارش وبسایت بیزنس اینسایدر، ایده شکست خوردن تا وقتی که موفق شوید، ظاهرا در قوانین "سیلیکون ولی" جا افتاده است. ازاین رو شاید متاورس، پیروزی بزرگ بعدی زاکربرگ باشد.
1401/07/19
15:02:16
0.0 / 5
713
تگهای خبر: آمازون , آنلاین , اپل , اجرا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(3)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین