داغ ترینها: ....

اخراج هزاران کارمند اینتل درپی کاهش فروش کامپیوتر

اخراج هزاران کارمند اینتل درپی کاهش فروش کامپیوتر

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، شرکت تراشه سازی اینتل در رویارویی با کندی بازار کامپیوتر شخصی، سرگرم برنامه ریزی برای کاهش شمار کارمندان احیانا به تعداد هزاران نفر است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بلومبرگ نیوز به نقل از منابع آگاه نوشت: این اخراجها ماه جاری اعلام خواهند شد و برخی از واحدهای اینتل شامل فروش و بازاریابی ممکنست با حذف حدود ۲۰ درصد از کارکنانشان روبرو شوند. این شرکت تا ژوییه، ۱۱۳ هزار و ۷۰۰ کارمند داشت.

اینتل در ژوییه، بعد از نتایج مالی ضعیف تر از حد معمول در سه ماهه دوم، پیش بینی فروش و سود سالانه خود در سال ۲۰۲۲ را به میزان ۱۱ میلیارد دلار پایین برد.

نرخ تورم که به بالاترین رکورد چند دهه گذشته صعود کرده و بازگشایی ادارات و مدارس، سبب شده است افراد در مقایسه با دوران پاندمی کووید، برای خرید کامپیوتر شخصی کمتر هزینه کنند.

شرکتهای تراشه سازی همین طور با محدودیتهای کووید ۱۹ در بازار چین و مناقشه اوکراین روبروست که موجب مختل شدن زنجیره تامین و متاثر شدن تقاضا شد.

آخرین اخراج بزرگ اینتل در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت که این شرکت حدود ۱۲ هزار شغل معادل ۱۱ درصد از کارکنانش را حذف نمود. این شرکت از آن زمان، موارد عدیل نیروی کوچکتری داشته و از آن زمان، واحدهای مختلفی شامل مودم سلولاری و پهپاد را تعطیل کرده است. اینتل مانند خیلی از شرکتها در صنعت فناوری، اوایل امسال در واکنش به ضعیف شدن بازار و نگرانی نسبت به وقوع رکود اقتصادی، استخدام را متوقف کرد.

پت گلسینگر سال قبل مدیرعامل اینتل شد و برای احیای شهرت این شرکت به عنوان یک افسانه سیلیکون ولی، تلاش نموده است. اما حتی قبل از رکود بازار کامپیوتر شخصی، این کار دشواری بود برای اینکه اینتل، برتری فناوری که مدتها در اختیار داشت را از دست داده است و مدیران این شرکت اذعان دارند که فرهنگ نوآوری این شرکت در سال های اخیر گرفتار زوال شده است.

اکنون کندی گسترده بازار، به چالشها افزوده است. گروه های کامپیوتر شخصی، دیتاسنتر و هوش مصنوعی با کندی هزینه فناوری دست و پنجه نرم می کنند که روی درآمد و سود این شرکت تاثیر منفی گذاشته است.

طبق آمار موسسه تحقیقاتی IDC، فروش کامپیوتر شخصی در سه ماهه سوم نسبت به زمان مشابه سال گذشته، ۱۵ درصد کم شد. شرکتهای هیولت پاکارد، دل تکنولوژیز و لنوو که از پردازنده های اینتل در لپ تاپها و کامپیوتر های رومیزی استفاده می نمایند، با کاهش شدید فروش روبرو شده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تنشهای آمریکا با چین هم آینده صنعت تراشه را تیره کرده است. دولت بایدن مقررات جدیدی را برای محدود کردن صادرات شرکتهای فناوری آمریکایی به چین اعلام نموده است.
1401/07/20
16:44:59
0.0 / 5
592
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین