داغ ترینها: ....

ارتقای گوشیهای سامسونگ و اپل به ۵G در هند

ارتقای گوشیهای سامسونگ و اپل به ۵G در هند

به گزارش کمیاب آنلاین، شرکتهای اپل و سامسونگ الکترونیکس نرم افزار گوشی های مجز به اتصال ۵G در هند را تا ماه دسامبر ارتقا خواهند داد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، با درخواست مقامات هندی از سازندگان گوشی برای تطبیق با شبکه پرسرعت، اپل اظهار داشت نرم افزار مدلهای آیفون SE، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ که از شبکه ۵G پشتیبانی نمی کنند را ارتقا می دهد.

اپل در اطلاعیه ای اعلام نمود: با اپراتورهای هندی برای به ارمغان آوردن بهترین تجربه ۵G برای کاربران آیفون به محض تکمیل اعتبارسنجی شبکه و تست کیفیت و کارآمدی، همکاری خواهدنمود. اتصال ۵G بوسیله به روزرسانی نرم افزاری کامل خواهد شد و عرضه آن به کاربران در ماه دسامبر آغاز می شود.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، خدمات ۵G را اول اکتبر در هند با تبلیغات فراوان راه اندازی نمود و اپراتور مخابراتی هندی ریلاینس جیو اظهار داشت این خدمات را در چهار شهر عرضه می کند؛ در صورتی که بهاراتی ایرتل این خدمات را در هشت شهر عرضه خواهدنمود.

سخنگوی سامسونگ هند اظهار داشت این شرکت به روزرسانی نرم افزاری برای گوشیهای مجهز به اتصال ۵G را تا اواسط نوامبر منتشر می کند.

وزارت الکترونیکس و مقامات فناوری اطلاعات هند، روز چهارشنبه دیداری را درباب استفاده از ۵G برگزار کردند که مدیران شرکتهای اپل، سامسونگ، ویوو و شیائومی و شرکتهای مخابراتی ریلاینس، ایرتل و ودافون آیدیا در آن شرکت کردند. برنامه این دیدار شامل اولویت داشتن انتشار ارتقاهای نرم افزاری برای پشتیبانی از شبکه پرسرعت بود.

یک منبع صنعتی عنوان کرد: اگرچه شرکتهای مخابراتی و سازندگان گوشی با یکدیگر مذاکراتی داشته اند اما حل و فصل مسائل در ارتباط با سازگاری بین فناوری ۵G شرکتهای مخابراتی در هند و نرم افزار گوشی، زمان می برد.

بر اساس گزارش رویترز، یک سخنگوی گوگل روز چهارشنبه اظهار داشت گوشیهای پیکسل ۷، پیکسل ۷ پرو و پیکسل ۶a، به ۵G مجهز هستند و این شرکت فعالانه با اپراتورهای هندی برای فعال کردن هر چه سریعتر این قابلیت همکاری می کند. 


منبع:

1401/07/21
14:07:01
5.0 / 5
566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین