داغ ترینها: ....

آمازون در روسیه جریمه شد

آمازون در روسیه جریمه شد

به گزارش کمیاب آنلاین، دادگاهی در مسکو، شرکت آمریکایی آمازون را به علت کوتاهی در حذف محتوای در ارتباط با مصرف مواد مخدر و خودکشی، چهار میلیون روبل (۶۵ هزار دلار) جریمه کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، برای اولین بار است که آمازون در روسیه جریمه می شود. روسیه، شرکتهای فناوری خارجی دیگر را برای عدم حذف محتوایی که در این کشور غیرقانونی به حساب می آید، جریمه کرده است. اما منتقدان می گویند هدف مسکو، محدود کردن نفوذ شرکتهای فناوری غربی بوده؛ بخصوص از زمانی که مسکو، نیروهای نظامی خویش را به اوکراین اعزام کرده است.

دادگاه منطقه تاگانسکی مسکو اعلام نمود آمازون را در ارتباط با دو مورد جداگانه، چهار میلیون روبل جریمه کرده است اما در بیانیه خود، به این موارد اشاره نکرد. همینطور سرویس استریم توئیچ (Twitch) آمازون به علت حذف نکردن محتوای ممنوعه، هشت میلیون روبل جریمه شد.

خبرگزاری اینترفکس گزارش کرد جریمه آمازون در ارتباط با محتوایی در رابطه با توزیع مواد مخدر و اطلاعاتی در رابطه با نحوه ارتکاب خودکشی بوده است.

توئیچ قبلا هم به علت میزبانی مصاحبه های ویدیویی مشاور رئیس جمهور اوکراین که مسکو اعلام نموده حاوی اطلاعات جعلی بوده است، جریمه شده است.

طبق گزارش خبرگزاری تاس، نصف جریمه توئیچ در ارتباط با یک مصاحبه مشاور رئیس جمهور اوکراین بوده که بوسیله ی یک وکیل روسی انجام شده که بعنوان عامل بیگانه شناخته شده است.

شرکت متا پلتفرمز در مورد انجام فعالیتهای افراطی، توسط روسیه مجرم شناخته شده و شبکه های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام این شرکت ممنوع شده اند و گوگل برای یک سلسله تخلفات، جریمه شده و زیرمجموعه روسی این شرکت، اعلام ورشکستگی کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور ارتباطات روسیه (روس کومنادزور) روز سه شنبه از گوگل خواست دسترسی به حساب یوتیوب شورای فدراسیون روسیه را برگرداند.

منبع:

1401/07/27
09:31:08
3.8 / 5
570
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین