داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات خبر داد

جزئیات بسته پشتیبانی از کسب و کارهای اینترنتی بزودی اعلام می شود

جزئیات بسته پشتیبانی از کسب و کارهای اینترنتی بزودی اعلام می شود

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، وزیر ارتباطات، ضمن اشاره به نگرانی ها در رابطه با صدمه دیدن کسب وکارهای اینترنتی و آمارهای متناقض از تعداد کسب وکارهای صدمه دیده، اظهار داشت: برای ما حتی یک کسب و کار هم که از تصمیمات امنیتی این روزها متأثر شده باشد، مهم می باشد اما رقم های مطرح شده در رابطه با اثر بستن یک پلت فرم خارجی بر اقتصاد دیجیتال، کارشناسی نیست و لازم است که نهادهای ذی ربط ارزیابی دقیقی از این مساله عرضه کنند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات -در نشست هم اندیشی مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانهای سراسر کشور ضمن اشاره به اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته، اظهار نمود: تمام تلاش ما در یک سال قبل بر افزایش کیفیت زیرساخت های ارتباطی کشور، توسعه دولت هوشمند، شتاب بخشی به توسعه صنعت فضایی، هوشمندسازی شبکه پستی، تکمیل شبکه ملی اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال متمرکز بوده است و در این راه توفیقات مهمی کسب شده است که لازم است برای مردم تبیین شوند.

وی به تلاشهای شبانه روزی مدیران و مسؤلان وزارت ارتباطات در روزهای اخیر اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به محدودیت دسترسی به برخی پلت فرم های خارجی که با تصمیم مراجع امنیتی اعمال شده است، تمام تلاش ما در این ایام، فراهم کردن بستر لازم برای برقراری ارتباطات آحاد مردم و تسهیل کسب و کار آنان در فضای مجازی بوده است که تجلی آن عرضه پایدار خدمات توسط پلت فرم های ایرانی بوده است، بگونه ای که خوشبختانه هیچ سرویس داخلی در این زمان قطع یا مختل نشد.

او با اشاره به اینکه در این زمان تلاشهای بسیار زیادی برای تقویت و پشتیبانی از پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی بومی صورت گرفته است، اضافه کرد: سیاست وزارت ارتباطات اینست که پلت فرم های داخلی به حدی از کیفیت و قابلیت برسند که حتی در صورت باز شدن پلت فرم های خارجی، بتوانند با آنها رقابت کنند و توجه کاربران را به خود جلب کنند.

وی ضمن اشاره به بسته حمایتی مصوب شده در کارگروه اقتصاد دیجیتال برای پشتیبانی از سکوها و کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال کشور اضافه کرد: وزارت ارتباطات حامی کسب وکارهای اینترنتی است و با پیگیری این وزارت خانه، یک سبد حمایتی متنوع برای توسعه کسب وکارهای اینترنتی به تصویب دولت رسیده است که جزئیات آن بزودی اعلام خواهد شد.

عضو شورایعالی فضای مجازی در ادامه با تاکید بر لزوم تببین پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، خطاب به مدیران کل استانی این وزارت خانه اظهار داشت: مساله دیگری که انتظار داریم در استان ها به شکل جدی دنبال شود تبیین و فرهنگ سازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند است و که با رفتن به این پنجره در دریافت خدمات از دستگاههای دولتی و اجرایی تسهیل خواهد شد.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، زارع پور با تاکید بر این که پروژه فیبر نوری از اولویت های اصلی وزارت ارتباطات است اظهار داشت: این پروژه را باید به شکل جدی پیگیری کنید. پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها، پروژه کلیدی و زیرساختی ما در این دوره است و این پروژه می تواند منجر به تحول دیجیتال در استان ها شود.

پروژه شبکه فیبرنوری پایه توسعه نسل پنجم تلفن همراه است

صادق عباسی شاهکوه -معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی -نیز در ادامه این نشست ضمن اشاره به پروژه فیبر نوری بعنوان یکی از اولویت های دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات، بیان نمود: سازمان تنظیم مقررات مقدمات انجام این پروژه را آماده کرده است و با بیان مشوق ها و ابلاغ اختصاص سهم ۸ درصدی دولت از درآمد اپراتورها، فضای خوبی برای انجام این پروژه بوجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه تقسیم کار بین اپراتورها و FCP به صورت کامل انجام شده است، اضافه کرد: با اختصاص سهم ۸ درصدی دولت از درآمد اپراتورها بیشتر از ۵ هزار میلیارد تومان به صورت سالانه می توانیم برای این پروژه هزینه نماییم.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن اشاره به اهمیت شبکه فیبرنوری در کشور، تصریح کرد: شبکه فیبرنوری می تواند پایه ای برای توسعه شبکه نسل پنجم تلفن همراه در کشور باشد و بر مبنای برنامه باید تا ۳ سال آینده ۱۰ درصد مشترکین تلفن همراه از خدمات نسل پنجم استفاده نمایند که امید داریم این عدد به ۲۰ درصد مشترکین برسد.

همچنین در این نشست محمد خوانساری- معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات- اظهار داشت: در این دولت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند افتتاح شد و این آرزوی دیرینه که نزدیک به دو دهه است که قصد انجام آنرا داشتیم، محقق شد. این پنجره بهانه ای است که دستگاه ها در یک نقطه تحت نظر مردم باشند.

محمود خالقی دخت- معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات- هم در ادامه بیان نمود: از اوایل تابستان سال جاری حملات سایبری ضد سامانه های داخلی افزایش داشته است که خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شد عمده این حملات مؤثر نبودند و نتوانستند به اهداف تعیین شده دست یابند. مأموریت اصلی ما رسیدگی به این حوادث است و تابحال ۲۴۰ آدرس آلوده شناسایی و اعلام شده است.

رضا باقری اصل - معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این نشست با اشاره به اینکه امروزه نیازمند همکاری و هماهنگی یکدیگر هستیم تا بتوانیم به مقصود برسیم، تشریح کرد: همراهی مردم، مخاطبان و ذی نفعان بدون آگاه رسانی و اقناع سازی محقق نخواهد شد؛ در این دوره اقدامات خوبی در حوزه زیرساختی و توسعه انجام گرفته است که باید برای مردم تبیین شود. در حوزه دولت الکترونیک کارهای ارزشمند ای صورت گرفته است که می توانیم آنرا توسعه دهیم و ضروریست این اقدامات به اطلاع مردم برسد.
1401/08/09
08:48:54
0.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین