داغ ترینها: ....
در راستای طرح حمایتی دولت

کسب و کارهای آنلاین داخلی نشان ویژه می گیرند

کسب و کارهای آنلاین داخلی نشان ویژه می گیرند

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: بر طبق بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، کاربرانی که کسب و کارهای آنها در پلت فرم های داخلی احزار هویت شده باشند، نشان یا تیک ویژه کسب وکار به آنها اعطا می شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، حدود یک ماه و نیم است که بنابر تصمیم نهادهای ذی ربط برای دو پلت فرم خارجی اینستاگرام و واتس آپ محدودیت هایی به وجود آمد و در این فاصله، خیلی از کسب و کارهای اینترنتی به سبب شرایط به وجود آمده با مشکلات معیشتی روبه شدند. بر این اساس، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی هفته های اخیر بر لزوم پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال تأیید کرده و در همین راستا، بسته حمایتی ویژه ای برای کسب و کارهای اینترنتی در نظر گرفته شد.

این بسته حمایتی که بتازگی توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی گردید، شامل ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت دولتی است که می توان به مواردی مانند خدمات متنوع پرداخت، اعتبار بخشی به کسب وکارها و کاربران و تسهیلات بانکی اشاره نمود.

در بخش خدمات متنوع پرداخت، کاربرانی که در پلت فرم های داخلی فعالیت کنند، از مزایایی چون امکان راه اندازی حساب امانی، خرید اعتباری از سکوهای مشمول، پرداخت مستقیم، راه اندازی کیف پول، فراهم کردن درگاه پرداخت برای سکوهای مشمول توسط بانک مرکزی و امکان استفاده از رمز ریال درصورت راه اندازی بهره گیرند.

در بخش اعتبار بخشی به کسب و کارهای اینترنتی و کاربران این امکان وجود دارد که به سکوها و کسب و کارهای احراز هویت شده، نشان ویژه یا تیک ویژه کسب وکار اعطا شود یا برای عموم کاربران امکان گرفتن نشان اعتبار شده (تیک آبی) فراهم گردد.

همچنین کاربران فضای مجازی در این بسته حمایتی از تسهیلات بانکی ویژه ای برخوردار می باشند که می توان به مواردی مانند پرداخت تسهیلات به کسب و کارهایی که از سکوهای خارجی به سکوهای مشمول مهاجرت کنند، قبول حساب کاربری افراد برای اعتبار سنجی مالی آنها در بانکها بر طبق دستور العملی که بانک مرکزی تهیه می کند، مجاز بودن قبول وثیقه حساب کاربری افراد با دنبال کننده بالا توسط بانکها بر طبق دستور العملی که بانک مرکزی تهیه خواهد کرد، اشاره نمود.

منبع:

1401/08/13
14:50:18
0.0 / 5
576
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین