داغ ترینها: ....

استارلینک برای کاربران پرمصرف سقف گذاشت

استارلینک برای کاربران پرمصرف سقف گذاشت

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینک، سقف مصرف ماهانه یک ترابایت را برای کاربران مسکونی تعیین کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، استارلینک شرکت اسپیس ایکس از زمان راه اندازی، شامل پهنای باند نامحدود بود و باآنکه از نظر فنی این سرویس همچنان برای کاربران فراهم خواهد شد اما کاربرانی که مصرف اطلاعات آنها در ماه، از یک ترابایت عبور کند، با محدودیت استفاده روبرو می شوند.

استارلینک روز جمعه ایمیلی به کاربران در آمریکا و کانادا ارسال و سیاست جدید معروف به "مصرف منصفانه" را به اطلاع آنها رساند. تحت این سیاست جدید، کاربران هر ماه را با "دسترسی اولویت دار" آغاز می کنند و اگر از سقف مصرف یک ترابایت عبور کنند، همچنان به این سرویس دسترسی خواهند شد اما پوشش استارلینک برای آنها، "دسترسی ابتدایی" خواهد بود.

دسترسی ابتدایی به معنای آن است که آنها از نظر استفاده، اولویت نخواهند داشت و در زمان ترافیک بالای شبکه، سرعت دسترسی بسیار آهسته تری در مقایسه با مشتریان برخوردار از دسترسی اولویت دار خواهند داشت. استارلینک خاطرنشان کرده است که مصرف اطلاعات در فاصله زمان کاهش تا اوج مصرف بخصوص از ساعت 23 تا ۷، در پوشش دسترسی اولویت دار ماهانه یک ترابایتی، محاسبه نمی شود.

این شرکت امکان مشاهده مصرف دیتا از راه صفحات حساب کاربر را فراهم نموده است تا افراد حساب سقف مصرف را داشته باشند.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، بررسی شرکت تحلیل شبکه اوکلا نشان داده است سرعت رسانه استارلینک در همه کشورهایی که طی یک سال قبل قابل دسترس بوده، کاهش پیدا کرده است. این شرکت به رشد کاربران بعنوان عامل اصلی این کاهش اشاره نموده است. استارلینک با محدود کردن کاربران پرمصرف که می گویند کمتر از ۱۰ درصد مشترکان فعلی هستند، به دنبال بهبود این وضعیت است.

منبع:

1401/08/14
14:03:59
0.0 / 5
566
تگهای خبر: اینترنت , رسانه , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین