داغ ترینها: ....

جزئیاتی از معافیت مالیاتی دو میلیاردی کسب و کارهای اینترنتی

جزئیاتی از معافیت مالیاتی دو میلیاردی کسب و کارهای اینترنتی

کمیاب آنلاین: مقرر است طبق بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، کاربرانی که کسب و کارهای آنها در پلتفرم های داخلی احزار هویت شده باشند و سابقه مالیاتی ندارند تا سقف دو میلیارد تومان از مالیات معاف شوند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، کسب و کارهای دیجیتال بعد از محدود شدن دو پلتفرم خارجی طی ماه گذشته با مشکلاتی رو به رو شدند و همین مورد سبب شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پشتیبانی از این نوع کسب وکارها را در دستور کار خود قرار دهد و به آن توجه ویژه ای کند، به شکلی که روند تدوین و تصویب طرحی حمایتی با شرایط پیش آمده برای دو پلتفرم خارجی تسریع پیدا کرد.

آیین نامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال بتازگی رونمایی گردید که ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت دولتی دارد و مواردی مانند حمایت های تبلیغاتی از سکوها و کسب و کارهای مشمول، خدمات پستی، حمایت های مالیاتی را شامل می شود.

در بخش حمایت های تبلیغاتی از سکوها و کسب و کارهای مشمول اعلام شده کاربرانی که در پلتفرم های داخلی فعالیت می نمایند از مزایایی مانند تخفیف حداکثری در هزینه تبلیغات در دستگاه های دولتی، فراهم کردن زمینه تبلیغ و معرفی سکوها توسط دستگاه های دولتی، تخفیف حداکثری تبلیغات در صدا و سیما، برنامه سازی برای معرفی کسب وکارها جهت جذب دنبال کننده، اختصاص بسته ویژه تبلیغات پیامکی به کسب و کارهای مشمول، ارائه بسته های تبلیغاتی رایگان توسط پلتفرم های تأیید شده جهت جذب دنبال کننده برای کسب وکارها و ممنوعیت تبلیغ سکوهای خارجی در برنامه های صدا و سیما برخوردار می باشند.

در بخش دیگر این بخشنامه به سکوهای مشمول و تأیید شده تخفیفی هم در زمینه خدمات پستی ارائه می شود که کاربران کسب و کارهای دیجتال می توانند از آن بهره گیرند.

اما برای کاربرانی که در پلتفرم های داخلی فعالیت کنند، حمایت های ویژه ای در حوزه مالیاتی درنظر گرفته شده است که می توان به مواردی مانند معافیت مالیاتی تا سقف حدود دو میلیارد تومان درآمد در سال برای کسب و کارهایی که فاقد سابقه مالیاتی هستند، تخفیف مالیاتی برای کسب و کارهای دارای پرونده مالیاتی و قبول هزینه های راه اندازی و توسعه کسب وکار و سکوهای مشمول به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی، اشاره نمود.
بر این اساس موضوع قابل توجه این است که یک امتیاز ویژه برای کسب وکارها و افرادی که در پلتفرم داخلی فعالیت می نمایند و آنها تا دو سال از پرداخت مالیات، معاف شده اند. در این بخشنامه سه بند به بخش معافیت و حمایت های مالیاتی اختصاص دارد؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه گفته بود برای کسب و کارهای مشمول فاقد سابقه مالیاتی، معافیت مالیاتی تا سقف حدوداً دو میلیارد تومان درآمد در سال در نظر گرفته شده است.
طبق این بخشنامه، تخفیف مالیاتی برای کسب و کارهای مشمولی که دارای پرونده مالیاتی هستند، در نظر گرفته شده و بر این اساس، اگر کسب وکاری دارای پرونده مالیاتی باشد در صورت فعالیت در پلتفرم های داخلی از تخفیف های مالیاتی برخوردار خواهند شد.
در یکی دیگر از بندهای بخش مالیات به قبول هزینه های راه اندازی و توسعه کسب وکار و سکوهای مشمول به عنوان «هزینه قابل قبول مالیاتی» اشاره شده است. طبق اعلام وزیر ارتباطات، وقتی هزینه های مربوط به توسعه و راه اندازی پلتفرم های مشمول حمایت، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته شده است یعنی می توان آنرا از بدهی های مالیاتی پلتفرم کسر کرد.
جزئیات این حمایت هنوز اعلام نشده و مقرر است ضوابطی تعیین شود که بر طبق آنها مشخص شود کدام پلتفرم ها مشمول خواهد شد.

منبع:

1401/08/18
08:11:47
1.0 / 5
486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(4)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین