داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات در جمع فعالان كسب و كارهای مجازی:

مشکلات مردم و کسب و کارهای مجازی را در این روزها کاملا درک می کنم

مشکلات مردم و کسب و کارهای مجازی را در این روزها کاملا درک می کنم

به گزارش کمیاب آنلاین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع صاحبان و مدیران برخی از کسب و کارهای فضای مجازی و بعضی از مسؤلان اصناف حوزه فناوری اطلاعات اظهار داشت: تمام تلاش ما در وزارت ارتباطات اینست که بتوانیم حال این بخش را بهتر نماییم و برای این منظور به کمک و همراهی تمام فعالان این بخش نیازمندیم و از هر پیشنهادی برای بهبود وضع موجود استقبال می نماییم.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در نشستی با بعضی از صاحبان و مدیران کسب و کارهای فضای مجازی و بعضی از مسؤلان اصناف حوزه فناوری اطلاعات ضمن اشاره به اقداماتی که در یک سال قبل و در این ایام برای پایداری ارتباطات و عرضه سرویسهای با کیفیت به مردم انجام شد، اظهار نمود: در شرایط امروز جامعه ما به هیچ عنوان بی تفاوت نبودیم و اقدامات خوبی در این عرصه انجام شده است.

وی به نگاه ایجابی و راهبردی وزارت ارتباطات و دولت سیزدهم به فناوری اطلاعات اشاره نمود و اضافه کرد: تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در دولت، آغاز پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها و هدف گذاری پوشش ۸۰ درصدی کشور در سه سال آینده و تعیین حمایت ها و برنامه های حوزه ICT در برنامه هفتم توسعه کشور، بعضی از این برنامه هاست که نشان از نگاه دولت به این حوزه دارد.

زارع پور ضمن اشاره به این که پلت فرم ها و صاحبان کسب و کارها سرمایه های کشور هستند، تصریح کرد: پلت فرم ها و کسب و کارهایی در کشور فعالیت می نمایند که بخشهای مختلف هم باید بدانند آنان در خلق ثروت، رفاه، آسایش و اشتغال برای مردم اثرگذار هستند و باید نگاه به آنان تغییر کند.

وی اضافه کرد: در دو ماه گذشته تلاش کردیم که این شرایط را مدیریت نماییم و محدودیت های اینترنت را به حداقل ممکن برسانیم؛ به صورتی که تمام سرویسهای در ارتباط با داخل کشور بدون هیچ مشکلی مشغول کار بودند.

وزیر ارتباطات، پشتیبانی از پلت فرم های داخلی برای عرضه سرویس بهتر به مردم را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این ایام ابراز کرد و اظهار داشت: از این فرصت برای توسعه و پشتیبانی از پلت فرم های داخلی برای عرضه سرویس بهتر به مردم حمایت کردیم تا در صورت برگشت پلت فرم های خارجی هم مردم در انتخاب پلت فرم های خارجی در رقابت با داخلی ها، به استفاده از داخلی ها تمایل داشته باشند.

زارع پور در پاسخ به انتقادات فعالان کسب و کارهای بخش خصوصی نسبت به شرایط موجود حوزه ICT خاطرنشان کرد: من مشکلات و مسائل مردم و کسب و کارها را در این شرایط کاملا درک می کنم و برای حل این مشکلات سعی کردیم بقیه مجموعه های تصمیم گیر را هم همراه نماییم.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی به آئین نامه تصویب شده برای پشتیبانی از کسب و کارهای مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: در این آئین نامه برای اولین بار دارایی های نامشهود کسب و کارها می تواند بعنوان وثیقه مورد قبول بانکها قرار گیرد و معافیت های مالیاتی مناسبی برای کسب و کارها مجازی در نظر گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آئین نامه پشتیبانی از کسب وکارهای فضای مجازی را فرصت مناسبی برای فعالان این حوزه عنوان نمود و از آنها خواست از ظرفیت این آئین نامه استفاده نمایند.

زارع پور خاطرنشان کرد: مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص و مهاجرت نیروی های موجود از مشکلات جدی این بخش است که باید با همراهی و همکاری فعالان این بخش برای آن چاره ای پیدا نماییم.

وی اضافه کرد: تمام تلاش ما در وزارت ارتباطات اینست که بتوانیم حال بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را بهتر نماییم و برای این منظور به کمک و همراهی تمام فعالان این بخش نیازمندیم و از هر پیشنهادی برای بهبود وضع موجود استقبال می نماییم.

گفتنی است در ابتدای این نشست صاحبان و مدیران بعضی از کسب و کارهای فضای مجازی به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداختند و راه کارهایی را هم در این حوزه عرضه کردند.

منبع:

1401/08/19
11:31:23
0.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین