داغ ترینها: ....

توافق ۴۰۰ میلیون دلاری گوگل برای بستن پرونده ردیابی پنهانی کاربران

توافق ۴۰۰ میلیون دلاری گوگل برای بستن پرونده ردیابی پنهانی کاربران

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، شرکت گوگل آلفابت ۳۹۱.۵ میلیون دلار برای رسیدن به توافق با ۴۰ ایالت آمریکا که مدعی هستند این غول جست و جو و تبلیغات، موقعیت مکانی کاربران را به صورت غیرقانونی ردیابی کرده است، پرداخت خواهد نمود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این تحقیقات و توافق که توسط ایالتهای اورگون و نبراسکا هدایت شد، علامت افزایش موانع حقوقی برای گوگل از جانب دادستان های کل ایالتی است که شیوه های ردیابی کاربر این شرکت در ماه های اخیر زیر ذره بین آنها رفته بود.

دفتر دادستان کل ایالت آیووا اعلام نمود: گوگل علاوه بر پرداخت این مبلغ، باید شفافیت بیشتری با مصرف کنندگان در رابطه با ردیابی موقعیت مکانی آنها داشته باشد و اطلاعات دقیق در رابطه با آمار ردیابی موقعیت مکانی آنها را در یک صفحه وب مخصوص، عرضه کند.

تام میلر، دادستان کل آیووا در اطلاعیه ای اعلام نمود: هنگامی که مصرف کنندگان تصمیم می گیرند اطلاعات موقعیت مکانی خویش را در دستگاه هایشان به اشتراک نگذارند، باید بتوانند به یک شرکت اعتماد کنند که دیگر هر حرکت آنها را دنبال نمی نماید. این توافق، روشن می کند که شرکتها باید در نحوه ردیابی مشتریان، شفاف باشند و قوانین ایالتی و فدرال را رعایت نمایند.

خوزه کاستاندا، سخنگوی گوگل اعلام نمود مطابق با بهبودهایی که در سالیان اخیر انجام دادیم، به این توافق رسیدیم تا تحقیقاتی که بر اساس سیاستهای محصول قدیمی این شرکت بود و سالها پیش تغییر کردند، پایان پیدا کند.

گوگل در یک پست وبلاگ اعلام نمود در ماه های آینده، بروزرسانی هایی انجام خواهد داد و کنترل و شفافیت بیشتری در رابطه با اطلاعات موقعیت مکانی فراهم می آورد. این تغییرات شامل راحتتر شدن حذف اطلاعات موقعیت مکانی هستند. کاربران جدید کنترل های حذف خودکار خواهند داشت که به آنها اجازه می دهد به گوگل دستور دهند اطلاعات خاصی را وقتی به مدت مشخصی رسید، حذف کند.

دادستان های کل ایالت های آمریکا سال ۲۰۱۸ بعد از گزارشی در خصوص اینکه گوگل حتی وقتی کامل اطلاعات مکانی را غیرفعال می کنند، همچنان به ردیابی آنها ادامه می دهد، تحقیقاتی را گشودند. نتیجه این تحقیقات نشان داد گوگل مصرف کنندگان را در رابطه با شیوه های ردیابی مکان از اواخر سال ۲۰۱۴ گمراه کرده است که این اقدام، نقض قوانین ایالتی پشتیبانی از مصرف کننده بوده است.

آریزونا پرونده مشابهی ضد گوگل گشود که با پرداخت ۸۵ میلیون دلار در اکتبر سال ۲۰۲۲ توسط این شرکت، فیصله پیدا کرد. ایالتهای تگزاس، ایندیانا، واشنگتن و منطقه کلمبیا در ژانویه از گوگل بر سر شیوه های فریبکارانه ردیابی مکان که حریم خصوصی کاربران را نقض می کند، شکایت کردند.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل در نیمه اول سال جاری، ۱۱۱ میلیارد دلار درآمد از تبلیغات داشته که بیشتر از سایر فروشندگان تبلیغات آنلاین بوده است. موقعیت مکانی کاربر به تبلیغات کنندگان کمک می نماید تبلیغات هدفمندتر را به کاربران نمایش داده و توجه او را جلب کنند.
1401/08/25
08:52:43
3.3 / 5
562
تگهای خبر: آنلاین , دستگاه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین