داغ ترینها: ....
با برنامه ۴۳ میلیارد یورویی

اتحادیه اروپا قطب نیمه رسانا می شود

اتحادیه اروپا قطب نیمه رسانا می شود

به گزارش کمیاب آنلاین، کشورهای اتحادیه اروپا در جهت تقویت صنعت های تِک، با پیگیری طرح ۴۳ میلیارد یورویی (۴۴.۴ میلیارد دلار) برای آغاز تولید نیمه رسانا در این بلوک موافقت کردند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: این توافق از جانب سفرای اتحادیه اروپا حمایت شد. این توافق، دامنه کارخانه های تراشه که نخست در نوع خود به شمار می روند و واجد دریافت کمک دولتی هستند را گسترش می دهد اما برخلاف درخواستی که برخی از کشورها در اوایل پاییز داشتند، به همه کارخانه های سازنده تراشه های خودرو، اجازه نمی دهد از این کمک برخوردار شوند.

همچنین تهمیدات بیشتری برای زمانی که کمیسیون اروپا می تواند وضعیت اضطراری اعلام نموده و در زنجیره تأمین شرکتها مداخله کند، اضافه می کند.

یکی از جنجالی ترین مسائل، استفاده از منابع مالی اتحادیه اروپا بوده است. بعد از اینکه صنایع تراشه کوچک این مورد را مطرح نمودند که تنها کشورهای بزرگی مانند آلمان که فعالیت های بزرگتری دارد، از این بودجه منفعت خواهد برد، کشورهای اتحادیه اروپا موافقت کردند ۴۰۰ میلیون یورو بودجه پژوهش را به بخش نیمه رسانا منتقل نکنند. سفرای اتحادیه اروپا می خواهند کمیسیون این پول را از محل دیگری تأمین کند.

انتظار می رود توافق اخیر در نشست ماه آینده وزیران اتحادیه اروپا تصویب شود. پارلمان اروپا باید طرح خویش را تصویب کند تا این سه نهاد بتواند در رابطه با توافق نهایی مذاکره کنند.

اتحادیه اروپا تولید ۲۰ درصد از نیمه رساناهای جهان تا سال ۲۰۳۰ را هدف گذاری کرده است. کمیسیون اروپا این طرح را که قانون تراشه های اتحادیه اروپا نام دارد، اوایل سال جاری اعلام و حدود ۳۲ میلیارد یورو برای صنعت نیمه رسانا در این منطقه شامل پژوهش و تولید، پیش بینی نمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این طرح تا سال آینده نهایی نخواهد شد اما شماری از شرکتها شامل اینتل، گلوبال فوندریز، اس تی ام الکترونیکس ان وی و اینفینئون تکنولوژیز، ساخت کارخانه های جدید تولید نیمه رسانا را اعلام نمودند.
1401/09/04
13:31:07
1.7 / 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین