داغ ترینها: ....

چقدر تلفن همراه وارد کشور شد؟

چقدر تلفن همراه وارد کشور شد؟

کمیاب آنلاین: آخرین آمار حاکی از آنست که در هشت ماه سال جاری بیش از 9 میلیون دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود دو میلیون کاهش داشته است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، آمارهای هشت ماهه گمرک حاکی از آنست از شروع سال جاری تا انتهای آبان ماه، بیش از ۹ میلیون و ۱۴ هزار دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده است که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل که بیش از ۱۱ میلیون و ۶۴۳ هزار دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده بود، با کاهشی بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاهی مواجه بوده است.
وزن بیش از ۹ میلیون دستگاه تلفن همراهی که در بازه زمانی مذکور وارد کشور شده بیش از سه میلیون و ۲۸۴ کیلوگرم بوده است، درحالی که ۱۱ میلیون و ۶۴۳ هزار دستگاه تلفن همراهی که در زمان مشابه سال قبل وارد کشور شده بود بیش از چهار میلیون و ۵۶۲ هزار کیلوگرم وزن داشتند.
همچنین ارزش دلاری گوشیهای همراه وارد شده در ۸ ماه سال جاری حدود یک میلیارد و ۸۳۷ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۹۵۲ دلار بوده که این میزان در زمان مشابه سال قبل حدود دو میلیارد و ۶۵۱ میلیون و ۲۵ هزار و ۴۵۸ دلار بوده است.
طبق قوانین، برای واردات هر دستگاه تلفن همراه کم تر از ۶۰۰ دلار، چهاردرصد حقوق گمرکی، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و چهار درصد از واردکنندگانی که طبق فرمول مالیاتی خوشنام نیستند گرفتن می شود.
برای هر دستگاه تلفن همراه بیش از ۶۰۰ دلار نیز ۱۲ درصد حقوق گمرکی، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و چهاردرصد نیز از واردکنندگانی که خوشنام نیستند دریافت می شود.1401/09/08
15:12:00
2.5 / 5
560
تگهای خبر: تلفن , دستگاه , گوشی , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین