داغ ترینها: ....

سقوط ۴۰۰ میلیارد دلاری ارزش صنعت فناوری اروپا

سقوط ۴۰۰ میلیارد دلاری ارزش صنعت فناوری اروپا

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، ارزش صنعت فناوری اروپا سال جاری ۴۰۰ میلیارد دلار ریزش کرده و تأمین مالی از جانب صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر، ۱۸ درصد افت کرده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بررسی شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر "اتومیکو" نشان داد مجموع ارزش شرکتهای فناوری عمومی و خصوصی در اروپا، از ۳.۱ تریلیون دلار در اواخر سال ۲۰۲۱، به ۲.۷ تریلیون دلار سقوط کرده است. نرخ های بهره بالاتر، جنگ در اکراین و کاهش نیروهای بااستعداد، همچون علل این کاهش بوده است.

فشار بازار، شماری از شرکتهای سرشناس اروپا را وادار کرد تأمین مالی بسیار پایین تر از ارزش بسیار بالایی که زمانی داشتند، داشته باشند. بعنوان مثال شرکت پرداخت سوئدی کلارنا بانک، ۸۰۰ میلیون دلار با ارزش ۶.۷ تریلیون دلار، جذب کرد که در مقایسه با ارزش ۴۶ میلیارد دلار این شرکت در سال ۲۰۲۱، افت ۸۵ درصدی نشان داده است.

به گفته یکی از شرکای اتومیکو، اکوسیستم فناوری اروپایی با چالش برانگیزترین فضای اقتصادکلان از زمان بحران مالی جهانی روبرو شده است.

طبق آمار گردآوری شده از ۴۱ کشور، تأمین مالی توسط صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر در اروپا، سال جاری به ۸۵ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده که در مقایسه با ۱۰۰ میلیارد دلار که در سال ۲۰۲۱ جذب شده بود، ۱۸ درصد کاهش داشته است.

شمار شرکتهای جدیدی که ارزش آنها یک میلیارد دلار یا بیشتر بوده است، در سال میلادی جاری کاهش پیدا کرد و به ۳۱ شرکت، در مقایسه با ۱۰۵ شرکت در سال ۲۰۲۱ رسید.

بر اساس گزارش رویترز، علیرغم این چالش ها، اتومیکو متوجه شد که اهالی این صنعت اشتیاق خویش را حفظ نموده اند. در نظرسنجی از موسسان و سرمایه گذاران اروپایی، ۷۷ درصد اعلام نمود در رابطه با آینده صنعت فناوری اروپا، اشتیاق بیشتری نسبت به سال ۲۰۲۱ دارند.
1401/09/21
15:41:30
0.0 / 5
569
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین