داغ ترینها: ....
جزئیات توافق سازمان فضایی؛

توافق ایران و روسیه در طراحی و ساخت مشترک ماهواره های سنجشی و مخابراتی

توافق ایران و روسیه در طراحی و ساخت مشترک ماهواره های سنجشی و مخابراتی

به گزارش کمیاب آنلاین، طبق توافق ایران و روسیه و امضای سند مهمی در زمینه توسعه همکاریهای مشترک، طرفین بر طراحی و ساخت مشترک ماهواره های سنجشی و مخابراتی و ایجاد زیر ساخت ها توافق کردند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه، رئیس سازمان فضایی ایران و یوری بوریسف رئیس آژانس فضایی روسیه بعد از دو روز مذاکرات فشرده در جزیره کیش، سند مهمی از توافقات انجام شده میان دو کشور را امضا کردند.
طبق این سند، ایران و روسیه با یکدیگر تفاهم کرده اند که در رابطه با توسعه همکاری ها در زمینه های طراحی و ساخت مشترک ماهواره های سنجشی و مخابراتی، توسعه زیرساخت ها به صورت مشترک، برگزاری دوره های مشترک آموزشی و در مجموع توسعه همکاری ها اقدام نمایند.

همینطور برپایه مذاکرات صورت گرفته میان ایران و روسیه و سند امضا شده، چارچوب همکاریهای آینده دو کشور در زمینه فضایی مشخص شده و دو طرف گام بلندی در زمینه همکاری مشترک در حوزه فضایی برداشته اند که این همکاری ها سطح مناسبات دو کشور را هم افزایش خواهد داد.
طبق تفاهمات صورت گرفته، دور جدید مذاکرات کارشناسی در آینده نزدیک میان ایران و روسیه آغاز خواهد شد و دو طرف جزئیات تفاهمات را مشخص کرده و مقدمات امضای قرارداد را تسهیل خواهند کرد.1401/09/24
14:01:32
0.0 / 5
603
تگهای خبر: آموزش , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین