داغ ترینها: ....
درخواست صنف فناوران رایانه:

کالاهای فناوری را از مالیات معاف کنید

کالاهای فناوری را از مالیات معاف کنید

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: رییس اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران اظهار داشت که فعالان حوزه آی تی سال هاست این درخواست را مطرح کرده اند که کالای فناوری از مالیات معاف شود.


محمدرضا فرجی تهرانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: کالای آی تی در بسیاری از کشورهای درحال توسعه از مالیات و مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، چونکه این محصولات مربوط به توسعه و آموزش هستند.
وی ادامه داد: در میان کشورهای توسعه یافته اروپایی نیز حتی هلند که بالاترین مالیات را دارد، اما کالای آی تی در این کشور هم از مالیات بر ازش افزوده معاف هستند.
فرجی با اعلان اینکه کالاهای آی تی به پیشرفت جامعه، زیرساخت سازمان ها و توسعه علم کمک می نماید، اظهار داشت: در ایران که ماخذ واردات آن پنج درصد است، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده رقم هنگفتی است. اگر دولت این کالا را به عنوان سوبسید از مالیات معاف کند، به این صنف کمک خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه فقط در تهران بیش از ۳۰۰۰ عضو جوازدار دارد و عده ای هم بدون جواز کار می کنند، اشاره کرد: نرخ سود واحدهای صنفی بین یک تا دو درصد است. شاید در عمده فروشی ها تا چهار درصد هم باشد. این در حالیست که این صنف حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد به دولت مالیات پرداخت می کند.
منبع:

1401/10/06
14:08:59
2.5 / 5
431
تگهای خبر: آموزش , رایانه , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین