داغ ترینها: ....

دانشگاه شریف میزبان مسابقات کدنویسی مبهم

دانشگاه شریف میزبان مسابقات کدنویسی مبهم

کمیاب آنلاین: چهارمین دوره مسابقات کدنویسی مبهم (Spaghetti contest 4) در تاریخ 13 بهمن ماه جاری به همت دانشگاه صنعتی شریف انجام می شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، گروه فناوری اطلاعات شریف (Sharif ICT Group) با حمایت راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چهارمین دوره مسابقات کدنویسی مبهم "Spaghetti contest 4" را روز پنج شنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهدنمود.
هدف از برگزاری این مسابقه تخمین مهارت شرکت کنندگان در نوشتن کدهای ناخوانا یا در اصطلاح برنامه نویسان همان کد کثیف (Dirty Code) است. یک برنامه را هنگامی ناخوانا می نامیم که اگر کد برنامه را در اختیار برنامه نویس دیگر قرار دهیم و او معنای تک تک دستورات برنامه را بداند، شیوه کنار هم چیده شدن دستورات و پرش های تو در توی میان آنها به حدی پیچیده و گیج کننده باشد که برنامه نویس بدون اجرای این برنامه، نتواند سردر آورد که خروجی برنامه چیست؟
این مسابقه فقط یک رقابت فنی بین افراد نیست، بلکه مقرر است در این رویداد دانش و مهارت برنامه نویسی شرکت کنندگان افزایش یابد و مهارت و دانش کسب شده در صنعت فناوری اطلاعات کشور مورد استفاده قرار گیرد و شرکت کنندگان مسابقه پس از این رویداد وارد بازار کار کشور شوند.
مخاطبین این رویداد دانشجویان و برنامه نویسان هستند، شرکتها و سازمان های فعال در زمینه برنامه نویسی جهت استفاده از خروجی های مسابقات نیز می توانند در این رویداد حاضر شوند.
از مزایای شرکت در مسابقات برای برنامه نویسان می توان به یادگیری (بررسی کدهای مختلف، نوشتن کد جدید و ارتباط مستمر با تیم داوری، موجب افزایش سطح علمی و مهارت افراد می شود)، تمرین (ارسال کدهای مبهم برای تیم داوری، مشاوره و گرفتن تایید فرصتی را برای محک زدن توانایی افراد فراهم می آورد)، رقابت (آزمون انتخابی و آزمون نهایی محل اصلی رقابت بین افراد برتر هستند و نشان دهنده مهارت افراد در برنامه نویسی هستند)، استخدام در شرکت های معتبر (پس از برگزاری مسابقات، برای تیم های برتر امکان استخدام در شرکت های معتبر فعال در زمینه فناوری اطلاعات که از برگزاری این رویداد حمایت کرده اند، وجود دارد)، اشاره نمود.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، آخرین مهلت ثبت نام در این رویداد تا ۳۰ دی ماه جاری است. علاقه مندان می توانند جهت اطلاع از روند برگزاری مسابقه، قوانین و ثبت نام به وب سایت http: //spaghetticontest.sharif.ir/ مراجعه کنند.
منبع:

1401/10/12
18:08:39
0.0 / 5
567
تگهای خبر: اجرا , استخدام , بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین