داغ ترینها: ....
رئیس سازمان فضایی خبر داد

نامگذاری نخستین پروژه منظومه ماهواره ای کشور به نام سردار سلیمانی

نامگذاری نخستین پروژه منظومه ماهواره ای کشور به نام سردار سلیمانی

کمیاب آنلاین: رییس سازمان فضایی ایران از نامگذاری نخستین پروژه منظومه ماهواره ای ایران به نام پروژه شهید حاج قاسم سلیمانی آگاهی داد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: شهید سلیمانی بااینکه در ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ توسط ارتش تروریستی آمریکا ناجوانمردانه به شهادت رسید، اما امروز حاج قاسم به یک نماد و یک مکتب بزرگ برای ملت های آزاده دنیا تبدیل گشته است.
وی ادامه داد: آمریکایی ها فکر می کردند که با ترور شهید سلیمانی و فرماندهان مقاومت می توانند روند روبه رشد و تکامل بیداری اسلامی و حرکت ضد استعماری ملت های منطقه را متوقف کرده و تروریست های وحشی و خونخواری مانند داعش که دست پرورده خودشان هستند را در منطقه ما حاکم کنند، اما پس از شهادت حاج قاسم و شهید ابومهدی المهندس، نه فقط موفقیت دراین زمینه برایشان حاصل نشد، بلکه مردم منطقه و جهان آگاه تر از قبل شده و موج نفرت از آمریکایی ها در منطقه تشدید شد.
رییس سازمان فضایی ایران اشاره کرد: امروز پس از گذشت سه سال از آن اقدام تروریستی که قلب میلیونها نفر را در ایران و جهان به درد آورد، مردم منطقه به خوبی فهمیده اند که استکبار جهانی فقط بدنبال منافع و اهداف خودش است و در این راه حتی حاضر است قهرمان جهان اسلام در مبارزه با تروریسم یعنی حاج قاسم سلیمانی را هم ترور کند، با این تصور که شاید در دنیای بدون سردار سلیمانی بتواند اهداف خودش را پیش ببرد.
سالاریه با اعلان اینکه امروز سیره و مکتب شهید سلیمانی یک الگوی عملی و قابل اجرا برای تمام افراد جامعه و دستگاه های نظام است، افزود: ما در سازان فضایی ایران نیز مانند بقیه دستگاهها و ارگان ها، از شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب الگوگیری می نماییم و در تلاشیم که مشی و منش فرمانده بزرگ مقاومت اسلامی را در زمینه کاری خودمان پیاده سازی نماییم.
وی، یکی از با اهمیت ترین راهبردهای منطقه ای شهید سلیمانی را انحصارشکنی استکبار جهانی در زمینه های مختلف دانست و اشاره کرد: ما در سازمان فضایی نیز با مجاهدت مجاهدان گم نام صنعت فضایی کشور، هر روزه درحال برنامه ریزی و پیگیری بمنظور دستیابی به عرصه های جدید از حوزه فضایی هستیم تا بتوانیم انحصار علوم فضایی توسط غرب را شکسته و نام ایران اسلامی را بر فراز قله های بزرگ علم و فناوری برافراشته نماییم.
رییس سازمان فضایی ایران افزود: ما مدت هاست که در پی شکل دهی و اجرای یک الگوی دقیق از مکتب شهید سلیمانی در زمینه فضایی کشور هستیم و معتقدیم در این راه با تلاش و کوشش می توانیم سکوهای بلندی را در جهان فتح نماییم و نام جمهوری اسلامی و مکتب شهید سلیمانی را در فضا بیش از گذشته به منصه ظهور برسانیم.
دکتر سالاریه اشاره کرد: بااینکه دولت آمریکا در سالیان گذشته کوشش کرد که جلوی پیشرفت علم و فناوری در زمینه فضایی در ایران را با تحریم سازمان فضایی بگیرد، اما متخصصان و دانشمندان فضایی کشورمان پس از این تحریم، با انگیزه بیشتری دست به تلاش و کوشش زدند و در همین دوران تحریم ها ما موفق به پرتاب چندین ماهواره، گسترش زیرساخت های فضایی، طراحی و ساخت ماهواره های جدید با فناوری به روزتر، انعقاد قراردادهای بین المللی، دستیابی به دانش تولید ریزقطعات در رابطه با زیرسیستم های ماهواره و... شدیم.
به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ایران، ایشان سپس اظهار داشت: ما اندیشه و سیره حاج قاسم را یک مکتب بزرگ می دانیم که حرکت در راه این سیره می تواند محاسبات دشمنان را برهم بزند، کما این که در سالیان گذشته هم، خون شهید سلیمانی موجب شد که حرکت مردم منطقه در ضدیت با سیاست های جهان غرب مقابل کشورهای مسلمان، شکل جدی تری به خود بگیرد.
رییس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: ما در نظر داریم که یکی از با اهمیت ترین و بزرگترین پروژه های فضایی کشور که در برنامه ۱۰ ساله نیز قید شده و هم اکنون درحال فراهم سازی مقدمات اجرای آن هستیم، یعنی پرتاب تعداد زیادی ماهواره به مدار و ایجاد یک منظومه فضایی با قابلیت ارائه خدمات اینترنت اشیاء (IOT) را به نام سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری نماییم تا نام و یاد سردار دل ها بیش از پیش در جهان طنین انداز شود.1401/10/13
15:26:11
0.0 / 5
590
تگهای خبر: اجرا , اینترنت , پروژه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین