داغ ترینها: ....

صدور گواهی ثبت اختراع برای پنل های خورشیدی فضایی در کشور

صدور گواهی ثبت اختراع برای پنل های خورشیدی فضایی در کشور

کمیاب آنلاین: گواهی ثبت اختراع پنل های خورشیدی فضایی با توان و طول عمر بالا و حداقل جرم افزوده، به همت پژوهشگران پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران و از طرف مرکز مالکیت معنوی اداره ثبت اختراعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صادر شد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران درباب این طرح اختراعی توضیح داد: در ماهواره ها، بمنظور تامین نیروی الکتریکی، از پنل های خورشیدی استفاده می شود که مجموعه ای متشکل از تعدادی سلول قرار گرفته بر روی یک بستر خاص با نسبت استواری به وزن بالا، به همراه انواع لایه های عایق، لایه محافظ در مقابل تشعشع ذرات، لایه های تعبیه شده برای جلوگیری از ایجاد تخلیه بارهای الکتریکی، انواع اتصالات الکتریکی، دیودهای محافظ و کانکتورهای اتصال دهنده است.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، وی ادامه داد: این مجموعه با تبدیل انرژی ناشی از نور خورشید به انرژی الکتریکی، باید تمامی الزامات فنی یک محصول فضایی مانند طول عمر بالا، الزامات مغناطیسی، چگالی توان بالا و جرم پایین، الزامات حرارتی، مقاومت در مقابل تشعشع مخرب ذراتی چون یون های پرانرژی، الکترون و... را برآورده کنند.

سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران درباره ی خاصیت های منحصربه فرد این اختراع، اظهار داشت: اختراع حاضر دارای کم ترین جرم افزوده در میان محصولات مشابه است و با بهره گیری از قطعات با اثر پسماند مغناطیسی ناچیز و چیدمان مداری بهینه بمنظور کمینه سازی میدان مغناطیسی در اطراف، تولید شده است.
منبع:

1401/10/26
11:52:46
3.3 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین