داغ ترینها: ....

اخطار اتحادیه اروپا برای ممنوعیت تیک تاک

اخطار اتحادیه اروپا برای ممنوعیت تیک تاک

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: مقام مسئول بازار داخلی اتحادیه اروپا، به تیک تاک هشدار داد اگر تلاش ها برای رعایت مقررات این بلوک را قبل از سپتامبر مضاعف نکند، ممکنست با ممنوعیت روبرو شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، تیه ری برتون - کمیسیونر اروپایی - در تماس ویدئویی با شو زی چو - مدیرعامل شرکت تیک تاک - اظهار داشت: تیک تاک باید کسب وکار خودرا با قانون خدمات دیجیتالی اتحادیه اروپا قبل از مهلت اول سپتامبر، همسو کند. اگر بررسی ها، پایبندی کامل تیک تاک به مقررات را نشان ندهد، ما برای بکارگیری تحریم های کامل برای پشتیبانی از شهروندان مان، تردید نخواهیم کرد.

تیک تاک در واکنش به این اخطار اعلام نمود: نسبت به قانون خدمات دیجیتالی متعهد است و اقداماتش برای رعایت مقررات اتحادیه اروپا را تشریح نمود.

اپلیکیشن ویدئویی کوتاه تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، در سه سال قبل تلاش نموده است نگرانی های آمریکا درباره ی احتمال دسترسی حزب کمونیست چین یا هر نهاد دیگر تحت نفوذ پکن، به اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی را برطرف کند. اما فشار بر این شرکت بعد از اینکه ماه گذشته اذعان کرد برخی از کارمندانش به شکل نادرستی به اطلاعات کاربری دو خبرنگار در تیک تاک دسترسی پیدا کرده اند تا منبع درز اطلاعات به رسانه ها را شناسایی کنند، افزایش پیدا کرد.

این مقام اروپایی اظهار داشت: مخاطبان جوانتر، مسئولیت بیشتری به همراه دارند. این قابل قبول نیست که پشت قابلیت های به ظاهر سرگرم کننده و بی ضرر، کاربران به محتوای نامطلوب و گاهی تهدیدکننده زندگی، دسترسی پیدا کنند.

قانون خدمات دیجیتالی اتحادیه اروپا، پلت فرم های آنلاین را ملزم می کند اقدامات بیشتری برای نظارت بر محتوای غیرقانونی، انجام دهند در غیر این صورت، برای تخلفاتی که مرتکب شده اند، با جریمه ای معادل شش درصد از گردش مالی جهانی خود روبرو خواهند شد.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل تیک تاک هفته گذشته به بروکسل سفر کرد و با مقامات اتحادیه اروپا دیدار نمود تا آنها را درباره ی رعایت مقررات فناوری و پایبندی این شرکت به حریم خصوصی و ایمنی کاربران خردسال، مطمئن کند.

منبع:

1401/10/30
15:36:27
0.0 / 5
422
تگهای خبر: آنلاین , اپل , بازار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین