داغ ترینها: ....

ممنوعیت تیک تاک در آمریکا به رای گذاشته می شود

ممنوعیت تیک تاک در آمریکا به رای گذاشته می شود

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، کمیته امور خارجی مجلس آمریکا می خواهد در رابطه با لایحه در ارتباط با مسدود کردن دسترسی به اپلیکیشن ویدئویی چینی تیک تاک در این کشور، ماه آینده رای گیری کند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، رای گیری در رابطه با این لایحه که توسط مایکل مک کول، رئیس جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس آمریکا برنامه ریزی شده است، برای کاخ سفید ابزارهای حقوقی جهت ممنوعیت تیک تاک در آمریکا بر سر نگرانی های امنیت ملی، فراهم خواهد نمود.

مک کول به بلومبرگ نیوز اظهار داشت: این نگرانی وجود دارد که اپلیکیشن تیک تاک، امکان دسترسی دولت چین به تلفن ها را فراهم خواهد نمود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، در سال ۲۰۲۰ کوشش کرد دسترسی کاربران جدید به دانلود تیک تاک را مسدود کرده و سایر مبادلات مالی که عملا مانع استفاده از این اپلیکیشن در آمریکا می شد را ممنوع کند اما در مبارزات دادگاهی شکست خورد.

دولت بایدن در ژوئن سال ۲۰۲۱ رسما از این تلاش دست کشید. سپس در دسامبر، مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواه، قانونی تحت حمایت هر دو حزب را برای ممنوعیت تیک تاک معرفی نمود که تمامی مبادلات از جانب هر شرکت شبکه اجتماعی که تحت نفوذ چین و روسیه قرار دارند را ممنوع می کند.

اما تصویب ممنوعیت این اپلیکیشن ویدئویی که متعلق به شرکت بایت دنس است و در بین نوجوانان آمریکایی محبوبیت زیادی دارد، در کنگره با موانعی روبرو بوده و به ۶۰ رای در سنا نیاز دارد.

طی سه سال گذشته، تیک تاک که بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر در آمریکا دارد، کوشیده است واشنگتن را مطمئن کند اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی قابل دسترسی نیست و محتوای این پلت فرم قابل دستکاری توسط حزب کمونیست چین یا هر نهاد دیگر تحت نفوذ پکن، نیست.

کمیته سرمایه گذری خارجی دولت آمریکا که نهاد امنیت ملی قدرتمندی است، در سال ۲۰۲۰ به علت نگرانی از افتادن اطلاعات کاربران آمریکایی به دست دولت چین، به بایت دنس دستور داد فعالیتهای تیک تاک در آمریکا را واگذار کند.

این کمیته و تیک تاک از سال ۲۰۲۱ سرگرم مذاکره برای رسیدن به یک توافق امنیت ملی به منظور پشتیبانی از اطلاعات کاربران آمریکایی بوده اند.

تیک تاک اعلام نموده است بسته جامعه ای از تدابیر را تهیه کرده که شامل لایه نظارتی دولتی و مستقل برای تضمین عدم امکان دسترسی بیرونی به تیک تاک است و حدود ۱.۵ میلیارد دلار برای این اقدامات، سرمایه گزاری نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، بایدن ماه گذشته قانونی را امضا کرد که شامل ممنوعیت استفاده یا دانلود تیک تاک توسط کارمندان فدرال در دستگاههای متعلق به دولت بود. بیشتر از ۲۵ ایالت آمریکا استفاده از تیک تاک را در دستگاههای دولتی ممنوع کرده اند.
1401/11/09
12:39:45
3.3 / 5
630
تگهای خبر: ابزار , اپل , تلفن , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین