داغ ترینها: ....

افزایش ۱۲ میلیارد دلاری ثروت زاکربرگ در یک روز!

افزایش ۱۲ میلیارد دلاری ثروت زاکربرگ در یک روز!

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: ثروت خالص زاکربرگ به لطف افزایش ارزش سهام شرکت متا، ظرف مدت یک روز، حدود 12 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، تدابیر کاهش هزینه که مارک زاکربرگ برای متا به اجرا گذاشت، برای سرمایه گذاران این شرکت و خود او به ثمر نشست و قیمت سهام متا، روز پنجشنبه ۲۳ درصد افزایش پیدا کرد. با افزایش ارزش سهام شرکت متا در روز گذشته، رشد ارزش سهام این شرکت از شروع سال میلادی جاری تا حالا به بالای ۵۰ درصد رسید.

ثروت خالص زاکربرگ نیز در ظرف مدت یک روز، بعد از اینکه ارزش سهام متا در اواسط معاملات پنجشنبه، به رکورد ۱۹۷.۱۶ دلار صعود کرد، به میزان ۱۲.۵ میلیارد دلار افزوده شد.

از آنجا که عمده ثروتی که زاکربرگ دارد، مربوط به سهام شرکت متاست، افزایش ۱۲ میلیارد دلاری ثروت خالص مدیرعامل متا، برمبنای شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مجموع ثروت او را تا روز جمعه، به ۶۹.۸ میلیارد دلار رساند و او را در جایگاه بیست و یکم قرارداد.

افزایش ثروت زاکربرگ شایان توجه بوده است. طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، وی از نظر رشد ثروت از شروع امسال تاکنون، بعد از ایلان ماسک، برنارد آرنو و جف بزوس در رتبه چهارم قرار می گیرد. با این وجود، رکورد مذکور فاصله بسیاری با اوایل سال ۲۰۲۲ دارد که زاکربرگ، با ثروت ۱۲۵ میلیارد دلار آغاز نموده بود.

افت شدید ثروت زاکربرگ در سال قبل منعکس کننده نزول چشم گیر قیمت سهام ممتا بوده که حدود دو سوم از ارزش خودرا در سال ۲۰۲۲ بعد از اعلام کاهش شمار کاربران روزانه فعال فیسبوک، از دست داد.

زاکربرگ نوامبر گذشته اخراج گسترده کارکنان متا را اعلام نمود که شامل حدود ۱۳ درصد از کارکنان این شرکت شد. همین طور تدابیر کاهش هزینه دیگری مانند تعطیلی دفاتر را به اجرا گذاشت.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، متا روز چهارشنبه اعلام نمود به تدابیر کاهش هزینه خود در سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داد. این شرکت انتظار دارد مخارج سرمایه امسال چهار میلیارد دلار کاهش پیدا کند.

متا که دومین پلت فرم تبلیغات دیجیتالی بزرگ است، روز چهارشنبه با کاهش هزینه و بازخرید سهام، به صعود وال استریت کمک کرد با این وجود، سومین کاهش درآمد سه ماهه برمبنای سالانه را اعلام نمود.

منبع:

1401/11/16
18:17:58
0.0 / 5
510
تگهای خبر: اجرا , دیجیتال , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین