داغ ترینها: ....

افزایش تعداد مشترکان تلفن همراه نسبت به سال قبل

افزایش تعداد مشترکان تلفن همراه نسبت به سال قبل

به گزارش کمیاب آنلاین، تعداد مشترکان تلفن همراه در پاییز سال جاری با افزایش هفت درصدی نسبت به سال قبل از ۱۴۵ میلیون و ۶۶۷ نفر عبور کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور هر سه ماه یکبار، آخرین آمار در ارتباط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را در چارچوب یک فایل که برای عموم مردم قابل دسترسی است منتشر می کند. در چهل و سومین فصلنامه انتشار یافته از جانب این سازمان، تعداد مشترکان تلفن همراه در پاییز سال جاری با افزایش هفت درصدی نسبت به سال قبل روبرو شده و از ۱۴۵ میلیون و ۶۶۷ نفر عبور کرده است.

همچنین تعداد مشترکان پهن باند سیار هم با افزایش ۱۱.۴۶ درصدی نسبت به پاییز سال قبل به بیشتر از ۱۰۲ میلیون مشترک رسیده است. اشتراک تلفن ثابت بدون تغییر فاحش نسبت به پاییز ۱۴۰۰ حالا ۲۹ میلیون و ۳۴۲ مشترک است.

در این گزارش تعداد مشترکان پهن باند ثابت هم از ۱۱ میلیون عبور کرده که نسبت به سال قبل رشد حدود ۱.۵ درصدی داشته است. قابل ذکر است این آمار نشان داده است هنوز میل به استفاده از تلفن و اینترنت ثابت مثل گذشته اندک است. آمار مندرج در این گزارش نشان داده است که ضریب نفوذ پهن باند سیار به بیشتر از ۱۲۰ درصد، پهن باند ثابت به ۱۳.۸، تلفن همراه به ۱۷۲ درصد و تلفن ثابت به ۳۴.۶۴ درصد رسیده است.

در بخشی از این گزارش به سهم بازار مشترکان فعال تلفن همراه هم اشاره شده است. اپراتور اول تلفن همراه (همراه اول) سهم ۵۳ درصدی دارد و سهم اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) ۴۳ درصد است. رایتل هم ۴ درصد از مشترکان فعال تلفن همراه را پوشش می دهد و سهم بازار مشترکین پهن باند سیار هم به تفکیک اپراتور از همین مقرر است.

همچنین ۱۰ درصد از مشترکان پهن باند سیار به اینترنت نسل سوم و ۹۰ درصد به اینترنت نسل چهارم دسترسی دارند. لازم به ذکر است در این گزارش وضعیت شکایات ثبت شده در حوزه اینترنت ثابت و سیار در سامانه ۱۹۵ هم مورد بررسی قرار گرفته است ازاین رو تعداد شکایات ثبت شده در حوزه مشترکان تلفن و اینترنت ثابت ۷۳ درصد و در حوزه مشترکان اینترنت سیار و تلفن همراه ۲۷ درصد است.

آمار متنوع دیگری که در این فصلنامه آمده، در ارتباط با شاخصهای پستی است. ۱۸۰ میلیون مرسوله، ۲۵۳۹ واحد پستی، ۰.۰۹ درصد سرانه مرسولات تجارت الکترونیک، ۱۶.۵۷ درصد ضریب ضایعات پستی، ۱۷۴ میلیون و ۵۰۷ توزیع موفق مرسوله از آمار مهم این فصلنامه است.

ترافیک مرسولات در شرکت ملی پست به تفکیک سرویس، نشان داده است که سهم سرویس پست پیشتاز چند برابر دیگر سرویس ها است و سرویسهای در ارتباط با ترافیک فروش، ترافیک الکترونیکی و ترافیک سفارشی در رتبه های بعدی قرار دارند.
1401/11/18
10:28:51
0.0 / 5
500
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین