داغ ترینها: ....
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

فوریه تعیین کننده سرنوشت بیت کوین است؟

فوریه تعیین کننده سرنوشت بیت کوین است؟

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: بیتکوین (BTC) در سال 2023 رشد قابل توجهی را حفظ نموده و این افزایش قیمت ممکنست دارایی را در آستانه روند صعودی احتمالی قرار دهد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از کریپتو، برای رسیدن به یک افزایش احتمالی، یکی از مفسرین ارزهای دیجیتال در توییتی اظهار نمود که ماه فوریه می تواند بر پایه فاکتورهای فنی اساسی که حرکت های تاریخی را تکرار می کنند، تعیین کننده کلیدی رشد ارزش دارایی دیجیتال باشد.
«بیت کوین قبل از این حرکتی بالاتر از میانگین متحرک ۱۰ روزه را تایید کرده است و باتوجه به سابقه تاریخی بیتکوین، قبلا نیز بصورت ماهانه بیش از این موقعیت بسته شده بود و شروع صعودی جدید در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ را رقم زد».
بنا بر این فوریه مهم ترین ماه در سال ۲۰۲۳ خواهد بود؛ بسته شدن ماهانه بالاتر از میانگین متحرک ۱۰ روزه شروع روند صعودی جدید در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ را تایید نمود و هم اکنون نیز بیتکوین به بالای میانگین متحرک ۱۰ روزه بازگشته است بدین سبب این سوال وجود دارد که آیا این ماه تصمیم خواهد گرفت که بیتکوین روند صعودی جدید را شروع کند؟
قابل ذکر است، در مورد بیتکوین، نزدیک شدن به بالای خط میانگین متحرک ۱۰ روزه نشان میدهد که ارز دیجیتال درحال تجربه حرکت صعودی است و می تواند در مراحل اولیه روند صعودی باشد. این امر خصوصاً برای بیتکوین مهمست برای اینکه این دارایی در سال ۲۰۲۲ گرفتار افت قیمت قابل توجهی شد.
بیتکوین نشانه های احتمالی شکست قیمت را برمبنای سایر فاکتورهای فنی نیز نشان داده است. به عنوان مثال، بیتکوین بتازگی الگوی معاملاتی تقاطع طلایی را تایید نمود که آخرین بار پیش از دوره های صعودی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ ظاهر شد.
بعد از افزایش حدود ۴۰ درصدی برای شروع سال، به نظر می آید، بیتکوین در هفته گذشته مسیری پر از دست انداز را طی کرده که نشان دهنده شک و تردید کلی سرمایه گذاران در مورد افزایش غافلگیرکننده است. در مجموع، رالی بیتکوین به بازار کمک کرد تا در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۰۰ میلیارد دلار سرمایه اضافه کند تا ارزش یک تریلیون دلاری را پس بگیرد.
بطور کلی، بیتکوین بدنبال یک کاتالیزور احتمالی از عوامل اقتصاد کلان است که بازار عمومی را در سال ۲۰۲۲ تحت فشار قرار دادند. دارایی های ریسکی مانند بیتکوین احتمالاً با کاهش نرخ تورم سود می برند.
با این وجود، با وجود محرک های احتمالی صعودی، بیتکوین با عدم قطعیت مواجه می باشد برای اینکه نخستین ارز دیجیتال نتوانست بالای ۲۳هزار دلار را نگه دارد، سطحی که در ایام اخیر به عنوان مقاومت قابل توجهی ظاهر شد. همین طور بیتکوین در نمودارهای روزانه و هفتگی فقط کمتر از ۰.۵ درصد اصلاح شده است و با سطح قیمت ۲۲هزار دلار معامله می شود.
در نهایت، با اصلاح بیتکوین در کوتاه مدت، این دارایی همچنان تحت سلطه احساسات صعودی است که احتمالاً موجب افزایش قیمت می شود.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۷۶ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۱.۳۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۱۲ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲.۵۲ میلیارد دلار است که ۱.۶۲ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۶.۳۵ میلیارد دلار است که ۱۰.۱۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۵۷.۰۳ میلیارد دلار است که ۹۱.۲۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۷: ۵۷ به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۲هزار و ۵۵۹.۴۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۵۴ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۶۲۲.۴۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۴۶ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۰۹ درصد کاهش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۳۱۹.۱۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۸۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۶۰ درصد کاهش
۵- یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۳۹۱۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۵.۲۷ درصد کاهش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۳۸۲۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۲۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۰۳ درصد کاهش
۸ - دوج کوین
قیمت: ۰.۵۷۰۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۹۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۵۹ درصد کاهش
۹- سولانا
قیمت: ۲۲.۴۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۲۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۳۶ درصد کاهش
۱۰ -پولکا دوت
قیمت: ۶.۵۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۱۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۴۴ درصد افزایش
منبع:

1401/11/22
13:51:08
0.0 / 5
413
تگهای خبر: بازار , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین