داغ ترینها: ....

مداخله دو میلیارد یورویی دولت در تلکام ایتالیا

مداخله دو میلیارد یورویی دولت در تلکام ایتالیا

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: دولت ایتالیا ممکنست حداکثر دو میلیارد یورو (2.12 میلیارد دلار) در واحد شبکه شرکت ˮتلکام ایتالیاˮ سرمایه گذاری کند تا کنترلش بر این دارایی حفظ شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، روزنامه اقتصادی سوله ۲۴ در گزارشی نوشت: وزارت دارایی ایتالیا درصدد است ۲۰ درصد سهم در شبکه این شرکت مخابراتی خریداری کند. تصمیم در این زمینه هنوز گرفته نشده و این سرمایه گذاری، تنها یک گزینه است.

پی ترو لابریولا، مدیرعامل "تلکام ایتالیا" می خواهد این شبکه را برای کاهش بدهی بیش از ۳۰ میلیارد یورویی این شرکت بفروشد اما ماه هاست مذاکره درباره ی ساختار این قرارداد، ادامه دارد.

شرکت "کی کی آر اند کو" اوایل ماه میلادی جاری پیشنهاد خرید غیرالزام آوری برای این دارایی داد اما "تلکام ایتالیا" اعلام نمود آماده دریافت پیشنهادهای دیگر برای واحد شبکه خود است.

دولت ایتالیا به نخست وزیری جورجیا ملونی، شبکه "تلکام ایتالیا" را یک دارایی راهبردی می داند و اعلام نموده است می خواهد کنترل بر این دارایی را حفظ کند اما هنوز دیدگاهش نسبت به این قرارداد را تشریح نکرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، "تلکام ایتالیا" ماه هاست با بانک "کاسا دپوسیتی پرستیتی" درباره ی فروش که احتمالاً شامل ادغام این شبکه با رقیب دولتی کوچکتر "اوپن فیبر" است، مشغول مذاکره است. کاسا دپوسیتی حدود ۱۰ درصد در "تلکام ایتالیا" سهم داشته و شرکت "اوپن فیبر" را تحت کنترل دارد.

منبع:

1401/11/24
11:46:17
0.0 / 5
523
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین