داغ ترینها: ....

کاربران، قربانی بدافزار جدید سارقان

کاربران، قربانی بدافزار جدید سارقان

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، بدافزاری جدید با نام RisePro از راه سایت های کِرَکِ جعلی در حال انتشار می باشد که هدفش جاسوسی، سرقت اطلاعات کارت های اعتباری، رمزعبور و کیف های ارز دیجیتال است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بدافزار RisePro برنامه ای مخرب برای دسترسی غیر مجاز به سیستم های کامپیوتری است که به کمک سرویس توزیع بدافزار PrivateLoader در حال انتشار می باشد. این بدافزار نوعی تروجان دسترسی از راه دور (RAT) و info stealer بشمار می رود که برای سرقت داده ها، کنترل یک سیستم از راه دور و نصب نرم افزارهای مخرب دیگر استفاده می شود. بدافزار RisePro بگونه ای طراحی شده است که آنتی ویروس ها به آسانی نمی توانند آنرا شناسایی و حذف نمایند.

این بدافزار را پیوندهای مخرب و پیوست های ایمیل (کمپین های هرزنامه مخرب) منتشر و مهاجمان از آن برای کلاهبرداری مالی، سرقت هویت و جاسوسی استفاده می نمایند. بدافزار RisePro اطلاعات خصوصی افراد را جمع آوری و آنها را به صورت لاگ استخراج می کند و مجرمان سایبری از داده های جمع آوری شده برای سرقت هویت، حساب های اینترنتی و انجام خریدها و تراکنش های غیر مجاز (از جمله تراکنش های ارز دیجیتال) استفاده می نمایند.
طبق اعلام مرکز مدیریت راهبردی افتا، مهاجمان سایبری همینطور می توانند برای انتشار بدافزار، کلاهبرداری از سایر کاربران و انجام اقدامات دیگر همچون فروش به اشخاص ثالث و یا بارگذاری در بازارهای سیاه از حساب های به سرقت رفته استفاده نمایند. ازاین رو کارشناسان مرکز مدیریت راهبردی افتا از راهبران سیستم های سازمانی در دستگاههای دارای زیرساخت حیاتی، کارشناسان، متخصصان و مدیران حوزه IT خواسته اند تا برای مقابله با بدافزار RisePro از ضد بدافزار به روزشده، استفاده نمایند.
منبع:

1401/12/03
08:04:59
0.0 / 5
513
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین