داغ ترینها: ....
علیرضابیگی:

نمی توانیم مقابل تکنولوژی بایستیم

نمی توانیم مقابل تکنولوژی بایستیم

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: آیا اگر برخی افراد از فضای مجازی و اینترنت استفاده نادرست دارند ما باید کشور را از فضای مجازی و اینترنت محروم نماییم یا با آموزش های صحیح بستری مناسب بوجود آورده و از تکنولوژی برای اثبات حقانیت خود استفاده کنیم؟


احمد علیرضا بیگی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به لزوم رفع فیلترینگ باتوجه به آرام شدن فضای کشور، بیان نمود: اینترنت و فضای مجازی لازمه دموکراسی است. برای آگاه کردن مردم ما به این دو نیاز داریم. در شرایطی که مردم احتیاج دارند با یکدیگر صحبت کرده و بعد صدای خویش را به گوش مسؤلان برسانند، اینترنت بدیهی ترین ابزار برای انجام این کار در سطح دنیا است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: امکان دارد استفاده های نادرستی هم از اینترنت شود و تبعات نامناسبی هم به دنبال داشته باشد. اما آیا اگر یک بچه از روی نادانی میخ را در پریز برق فرو کرد و گرفتار برق گرفتگی شد، راهکار اینست که برق را قطع کنیم؟ آیا اگر برخی افراد از فضای مجازی و اینترنت استفاده نادرست دارند ما باید کشور را از فضای مجازی و اینترنت محروم نماییم.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آیا باید در تاریکی زندگی کرد چون یک کودک گرفتار برق گرفتگی شده است یا باید از ضامن ها و حفاظت هایی استفاده نماییم که چنین اتفاق هایی رخ ندهد؟ نباید برخورد ما تهدید محور باشد. مثلاً در جامعه سرقت اتفاق می افتد. جامعه از دزدی رنج می برد. آیا ما می توانیم همه آحاد جامعه را دزد تلقی کنیم؟
ایشان در ادامه تصریح کرد: کسانی که مرتکب سرقت می شوند درصد کمی از جامعه را می سازند. نمی توانیم به کل جامعه نگاه مجرم را داشته باشیم. بعد اقداماتی به بهانه مبارزه با سرقت انجام دهیم که زندگی را برای مردم تلخ کند. بعد عنوان نماییم هدف ما مقابله با دزدی است. این استدلال صحیحی نیست. ما نمی توانیم با موضوعات با نگاه تهدید محور روبه رو شویم. لزوما بایستی برخورد ما نرم افزاری بوده و به دنبال ایجاد مصونیت باشیم.
وی ادامه داد: آیا زمانی که سیگار برای بدن مضر است ما جلوی فروش سیگار را در کشور می گیریم؟ یا این که از آموزش هایی استفاده می نماییم که مانع ترویج استفاده از سیگار شود؟ ما با وجود تجربه چند ده ساله ای که داریم که ثابت کرده برخورد سلبی هیچ وقت جواب نمی دهد باز هم به سراغ این راه می رویم. ما نمی توانیم مقابل تکنولوژی بایستیم بلکه باید از تکنولوژی استفاده نماییم تا حقانیت خویش را اثبات نماییم. ما امروز خویش را از تکنولوژی محروم کرده ایم.1401/12/10
08:07:34
1.7 / 5
570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین