داغ ترینها: ....

ایران، میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی

ایران، میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، با موافقت وزیر ارتباطات در جلسه با دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی D۸، مقرر شد اجلاس وزرای ICT کشورهای عضو این سازمان سال آینده در ایران برگزار گردد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، ایسیاکا عبدالقادر امام - دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی D۸، با عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات دیدار نمود. زارع پور در این دیدار ضمن اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بخصوص توسعه پلت فرمهای بومی دارد روزانه میلیونها کاربر در آنها فعالیت دارند.

وی همینطور با تشریح توانمندهای فضایی کشورمان در صنعت فضایی، اضافه کرد: ایران جزو کشورهایی به حساب می آید که چرخه کامل صنعت فضایی را دارد و الان به دانش طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره های بومی و تحلیل داده های فضایی رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ایران برای به اشتراک گذاری دانش و توسعه همکاری در صنعت فضایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات با کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی D۸ اطلاع داد.

ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی D۸ هم در این دیدار با اشاره به اینکه ایران یکی از کشورهای پیشرفته منطقه در علوم و فنون مختلف است و در سازمان D۸ هم نقش کلیدی و محوری دارد، اظهار داشت: باتوجه به پیشرفت های ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از پیشنهاد برگزاری اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی D۸ در ایران بسیار خرسندم.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این نشست، اکبر قنبرپور -رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام- توضیحاتی را پیرامون امکانات و موقعیت این منطقه ویژه، ارائه کرد و از آمادگی این منطقه برای اختصاص بخشی بعنوان منطقه ویژه اقتصادی D۸ در منطقه پیام اطلاع داد که مورد استقبال دبیر کل این سازمان قرار گرفت.

گتنی است، سازمان همکاریهای اقتصادی D۸ متشکل از هشت کشور اسلامی درحال توسعه شامل ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.
1401/12/13
09:14:48
0.0 / 5
379
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین