داغ ترینها: ....

دفاع سایبری تاسیسات آب آمریکا تقویت می شود

دفاع سایبری تاسیسات آب آمریکا تقویت می شود

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: دولت بایدن روز جمعه طرح جدیدی را برای بهبود دفاع های دیجیتالی سیستم های آب عمومی اعلام نمود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این اقدام یک روز بعد از اعلام استراتژی امنیت سایبری ملی از طرف کاخ سفید انجام می گیرد که درصدد بهبود مسئولیت پذیری صنعت درباب امنیت سایبری زیرساخت حساس آمریکایی مانند بیمارستان ها و سدهاست.

طرح سیستم آب، مجموعه مقررات جدیدی را سفارش می کند که مسئولیت بیشتری را برای تضمین امنیت تاسیسات آب در سطح ایالتی به وجود می آورد و در پی چند واقعه هک برجسته در سالهای اخیر اعلام می شود. در فوریه سال ۲۰۲۱ حمله سایبری به یک تاسیسات تصفیه آب در فلوریدا موجب شد سطح قلیایی آب برای مدت کوتاهی افزایش پیدا کند. اگر این هک به سرعت از طرف یک کارمند شناسایی نمی شد، این حادثه می توانست مرگبار باشد و در مارس سال ۲۰۱۹، یک کارمند اخراجی تاسیسات آب کانزاس از رمز قدیمی خود برای خاموش کردن سیستم ها ازراه دور بهره برد.

به گفته یک مقام ارشد سازمان حفظ محیط زیست آمریکا، دولت به سبب فوریت تهدید حالا اقدام می کند.

رادهیکا فاکس، دستیار مدیر در دفتر آب سازمان محیط زیست آمریکا اظهار داشت: هکرهایی که سیستم تصفیه آب را از کار انداختند و شبکه های سیستم کنترل را قفل کردند، منعکس کننده تهدید جاری هستند.

با این حال، برخی از کارشناسان می گویند طرح جدید برای مساعدت با ایمن تر کردن سیستم ها کافی نیست. مارک مونتگومری، مدیر سابق کمیسیون سولاریوم فضای سایبری که یک گروه سیاست گذاری مورد حمایت دولت آمریکاست، در این زمینه اظهار داشت: بخش آب همیشه در مقابل حملات سایبری لطمه پذیر بوده است اما مونتگومری گفت رویکرد دولت که یکی کردن بررسی امنیت سایبری و نتایج بررسی های سلامت است، نادرست است. سازمان حفظ محیط زیست به سبب پرسنل و منابع ناکافی، در موقعیتی نیست تا مسئولیت های خودرا انجام دهد و ایالتها در موقعیت بهتری نیستند. سازمان حفظ محیط زیست بجای انداختن مسئولیت به گردن دیگری، باید با تاسیسات آب همکاری کرده و یک سازمان مشترک صنعتی-دولتی برای ایجاد استانداردها، فراهم کردن ابزارهای ارزیابی و چک کردن نتایج، بوجود آورد.

مقامات سازمان حفظ محیط زیست آمریکا می گویند که برنامه کمک فنی قوی برای پشتیبانی از سیستم های آب عمومی که به حمایت سایبری نیاز دارند، در اختیار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، صنعت تصفیه آب آمریکا هم منتقد طرح اخیر دولت می باشد. تریسی میهان، مدیر اجرائی امور دولت در انجمن کارهای آب آمریکایی اظهار داشت: این طرح همه نوع مشکل عملی دارد که متاسفانه بنظر می رسد دولت به آن اعتنایی نکرده است.

منبع:

1401/12/14
12:40:58
0.0 / 5
461
تگهای خبر: ابزار , اجرا , دیجیتال , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین