داغ ترینها: ....
میرتاج الدینی تاكید كرد؛

مجلس به دنبال رشد و شکوفایی صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات است

مجلس به دنبال رشد و شکوفایی صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات است

به گزارش کمیاب آنلاین، رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مصوبه مجلس در لایحه بودجه در رابطه با ایجاد «حساب توسعه فیبر نوری» اظهار داشت که در تلاشیم اقدامات و تصمیمات مربوطه سبب رشد و شکوفایی صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، ضمن اشاره به آخرین وضعیت توسعه شبکه فیبر نوری، اظهار نمود: کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی نزدیک به یک سال است که فعالیتهای گسترده ای در مورد «صندوق توسعه شبکه فیبر نوری» شروع کرده است؛ بر همین مبنا مبحث صندوق توسعه شبکه فیبر نوری به منظور دسترسی نهایی شبکه اینترنت ثابت برای مردم در مجلس مدنظر بود و خوشبختانه کلیات طرح یک فوریتی متمرکزسازی منابع مالی توسعه این شبکه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و منتظریم این طرح مربوطه اعلام وصول شود.
وی افزود: در همین اساس در لایحه بودجه ۱۴۰۲ پیشنهادی از جانب دولت در مورد ایجاد صندوق توسعه شبکه ملی اطلاعات مطرح و در کمیسیون تلفیق بررسی گردید. این مورد با پیشنهاد فراکسیون به علت وجود ضعف هایی اصلاح گردید.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ افزود: مجلس شورای اسلامی در بند (س) تبصره ۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۲ عنوان «صندوق توسعه شبکه ملی اطلاعات» را به «حساب توسعه فیبر نوری» تغییر داد. کرد در همین راستا در کمیسیون صنایع و معادن مبحث «صندوق توسعه شبکه فیبر نوری» منطبق با لایحه بودجه تکمیل می شود.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با ایراز امیدواری از این که تصمیم اتخاذ شده به توسعه شبکه فیبر نوری منجر شود، اظهار داشت که در تلاشیم اقدامات و تصمیمات مربوطه سبب رشد و شکوفایی صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور شود.

در همین رابطه سهیل یحیی زاده رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: طی یکسال گذشته طرح های بزرگ ملی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از جانب این کمیته پیگیری شده است؛ طرح «صندوق توسعه شبکه فیبر نوری» همچون مهم ترین مواردی بود که توسط فراکسیون راهبردی در دستورکار قرار گرفت و با برنامه ریزی منسجم، طرح های کلان و بزرگتری در سال ۱۴۰۲ در حوزه صنعت ICT بعنوان اشتغال زا ترین صنعت دنیا در دستورکار قرار دارد.

وی افزود: توسعه فعالیت ها در حوزه دیتا داده کاوی، هوش مصنوعی، توسعه شبکه های زیرساخت مخابراتی شامل نسل پنجم موبایل، توسعه شبکه فیبر نوری، توسعه زیرساخت حوزه های در ارتباط با مراکز داده، تولید محصولات داخلی و توسعه شبکه فینتک ها، مهم ترین اولویت های کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۲ است.

یحیی زاده ضمن اشاره به این که متاسفانه قوانین در این عرصه بسیار قدیمی و نیازمند بروزرسانی است، بیان نمود: کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی ارتباط بسیار مناسبی با ارگان های مختلف دولتی و بخش خصوصی شامل اصناف، اتحادیه ها، شرکت ها برقرار کرده و مسائل مختلف را با تعامل و همفکری پیش می برد تا طرح های عملیاتی به منظور انتفاع مردم محقق شود.
منبع:

1401/12/16
14:05:10
0.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین