داغ ترینها: ....
مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت خبر داد

رونمایی از طرح اتصال پیامرسان های بومی تا آخر سال

رونمایی از طرح اتصال پیامرسان های بومی تا آخر سال

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور گفته است که طرح اتصال (اینترکانکشن) پیامرسان های بومی بنا بر وعده قبلی وزیر ارتباطات تا آخر سال رونمایی خواهد شد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، امیر محمدزاده لاجوردی در پاسخ به کاربران در یک پیامرسان بومی درباره ی زمان رونمایی از طرح اینترکانکشن پیامرسان های داخلی گفته است که این طرح طبق وعده وزیر محترم تا آخر سال رونمایی خواهد شد.
پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که قابلیت «اینترکانکشن» یعنی رد و بدل کردن پیام بین پلت فرم های داخلی تا آخر سال عملیاتی می شود.
عیسی زارع پور با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از پلت فرم های داخلی اشاره کرد: همه همت ما بر این اساس است که از پلت فرم های داخلی حمایت نماییم تا به بهترین شکل ممکن و کیفیت بتوانند پاسخگوی نیازهای مردم باشند.
وی با اعلان اینکه پلت فرم های داخلی حتی باید با پلت فرم های خارجی رقابت کنند، افزود: در زمینه های دیگر و طی سالهای اخیر به غیر از حوزه پیامرسان های رسانه های اجتماعی، ما سکو و پلت فرم های بومی خودرا داریم و مردم در این بخش سکوهای خارجی را نمی شناسند و این نشان میدهد که ظرفیت های خوبی در این بخش در داخل کشور وجود دارد.
زارع پور با اعلان اینکه پیامرسان های داخلی شامل روبیکا، بله، ایتا، سروش پلاس، روزانه پذیرای میلیونها نفر از مردم هستند، اشاره کرد: این پلت فرم ها آماده پذیرایی از همه مردم هستند پس ما تمام زیرساخت های لازم را برای این پیامرسان ها فراهم نموده ایم.
یکی از اقداماتی که بگفته وزیر ارتباطات در دست انجام است، به اصطلاح آماده سازی «اینترکانکشن» است. در قالب این رویه پیامرسان های داخلی می توانند بین خودشان پیام رد و بدل کنند. در قالب این رویه کاربر می تواند به پیامرسان مورد دلخواه خود اجازه دهد که از سایر پیامرسان ها برایش پیام ارسال شود، بدین سبب این مسئله در دست اقدام است و تا آخر سال به انجام می رسد.

منبع:

1401/12/24
13:19:27
2.5 / 5
507
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین