داغ ترینها: ....

جلوگیری از اتمام شارژ و خاموشی گوشی در اندروید ۱۴ آسان تر می شود

جلوگیری از اتمام شارژ و خاموشی گوشی در اندروید ۱۴ آسان تر می شود

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: اندروید 14 با هشدار شارژ خیلی کم گوشی، مانع از خاموشی به سبب خالی شدن باطری می شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، با انتشار نسخه پیش نمایش توسعه دهنده اندروید ۱۴، به تدریج به موارد جدید بیشتر و بیشتری درباره ی این سیستم عامل پی می بریم. هر چند نسخه جدید سیستم عامل اندروید، امکانات جدید زیادی را به همراه خواهد آورد اما هدف آن تا حد زیاد، بهبود تجربه کلی کاربر در گوشی است.

وقتی مسئله بهبود تجربه مطرح می شود عمر باتری موضوع مهمی است. با توجه به این که اندروید ۱۴، بهینه سازی زیادی دراین زمینه انجام خواهد داد اما مطمئن می شود که کاربر گوشی خودرا شارژ شده نگه می دارد. یعنی با هشدار باتری خیلی کم، مانع از آن می شود که بعد از نادیده گرفتن هشدار های اولیه برای شارژ، فراموش کنید که گوشی خودرا شارژ کنید. اما این خاصیت چه نکته جدیدی دارد؟

هشدار باتری ۲ درصد در اندروید ۱۴

اندروید ۱۳، دو بار هشدار باتری اندک را ارسال می کند. نخستین هشدار زمانی ارسال می شود که باتری ۲۰ درصد شارژ دارد و هشدار دوم وقتی نمایش داده می شود که شارژ باتری به ۱۰ درصد رسیده است. شارژ ۱۰ درصدی باتری، خیلی از ما را از استفاده از گوشی باز نمی دارد. در اینجاست که هشدار باتری خیلی کم اندروید ۱۴ وارد می شود. برمبنای مدل دستگاهی که دارید، ممکنست بعد از هشدار باتری دو درصدی، چند دقیقه بیشتر زمان داشته باشید و این پیام آخر، می تواند شما را وادار کند یک پریز برق یا یک پاوربانک برای شارژ کردن گوشی خود پیدا کنید. به عبارت دیگر، با هشدار اندروید ۱۴ احتمالاً دیگر خاموشی گوشی به سبب اتمام شارژ را تجربه نخواهید کرد.

بر اساس گزارش وب سایت گیزچاینا، با این وجود، این تنها خاصیت خوبی که اندروید ۱۴ برای کاربر به ارمغان می آورد نیست. به عنوان مثال، تغییرات امنیتی برای وارد کردن بهتر کلمه عبور، تنظیمات مدیا پلیر، پشتیبانی بهتر از کیبورد و بهبودهای زیاد دیگری وجود دارد که با تازه ترین نسخه سیستم عامل اندروید تجربه خواهید کرد.
1402/01/01
20:35:20
5.0 / 5
491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین