داغ ترینها: ....

اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات درباره ی تغییر ساعت در بعضی گوشیهای تلفن همراه

اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات درباره ی تغییر ساعت در بعضی گوشیهای تلفن همراه

کمیاب آنلاین: باتوجه به تغییر ساعت برخی تلفن های همراه و سامانه ها، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نکاتی را اعلام نمود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، عدم تغییر ساعت تابستانی یا به عبارتی عدم اعمال DST(Daylight Saving Time) برمبنای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی از شروع سال ۱۴۰۲، بعد از ابلاغ قانون در اول خرداد ماه ۱۴۰۱ با پیگیری های انجام شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از مراجع جهانی مانند ICANN و IANA در نسخه های بروزرسانی شده زمان کشورها منتشر و همین طور در سرورهای زمانی نظیر time.is نیز از حدود شش ماه قبل تغییرات لازم اعمال شده است.

مکاتبه و پیگیری لازم از اپراتورهای همراه نیز از چند ماه قبل انجام شده و آنها نیز تغییرات لازم را در سطح شبکه اعمال کرده و سامانه های خودرا بروزرسانی کرده اند. ضمن این که در سایر ارائه دهندگان خدمات نیز پیش بینی لازم انجام گرفته و در سرورهای زمانی داخل کشور اعمال تغییرات از قبل انجام شده است و سامانه هایی که از این مراجع برای تنظیم ساعت بهره برده اند، بدون مشکل خدمات الکترونیکی ارائه کرده اند.

براساس این اطلاعیه، به جهت اینکه در گوشیهای تلفن همراه، عدم تغییر ساعت تابستانی بصورت خودکار رخ دهد؛ لازم است دو اقدام انجام گیرد. ابتدا باید شبکه اپراتورها با سرورهای جهانی برمبنای این سیاست جدید(عدم اعمال ساعت تابستانی) تنظیم شود که از قبل پیش بینی های لازم برمبنای پیگیری وزارت ارتباطات انجام گرفته و تمام تغییرات لازم در سامانه ها و تجهیزات شبکه اپراتورها اعمال شده است. اقدام دیگر نیز در سمت گوشی کاربران است که تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه برمبنای مراجع معتبر بین المللی باید نسخه های بروزرسانی گوشیهای تلفن همراه خودرا منتشر می کردند تا عدم اعمال تغییر ساعت تابستانی بصورت خودکار انجام گیرد.

بیشتر تولیدکنندگان گوشی نیز نسخه های بروزرسانی شده خودرا منتشر نموده اند اما در بعضی گوشیهای تلفن همراه که تنظیمات توسط تولید کننده به روز نشده اند، با مشکل مواجه گشتند. پس پیگیری لازم از سایر تولیدکنندگان گوشی که به عدم تغییر ساعت تابستانی در ایران توجه لازم را نداشته اند، در حال انجام می باشد تا این مشکل رفع گردد. مراکز تماس اپراتورهای تلفن همراه نیز آماده ارائه راهنمایی به کاربران خود در مورد تنظیم و بروزرسانی هستند.
1402/01/03
20:24:55
0.0 / 5
846
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین