داغ ترینها: ....

۱۳ پیشنهاد برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی

۱۳ پیشنهاد برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: شاید تشخیص علت کندی اندروید دشوار باشد برای اینکه می تواند به دلیلهای نرم افزاری یا سخت افزاری یا تلفیقی از هر دو باشد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، خوشبختانه بطور معمول علت کندی اندروید، مسائل نرم افزاری است که در این صورت می توان با انجام اقداماتی، اندروید را سریع تر کرد. وب سایت لایف وایر در گزارشی، ۱۳ دلیل احتمال کندی گوشی اندرویدی را بررسی نموده است:

۱- چرا اندروید کند می شود؟

علت کندی اندروید بطور معمول به دو مسئله نرم افزاری و سخت افزاری، ختم می شود. مسائل نرم افزاری بطور معمول ناشی از محدودیت فضای ذخیره سازی و حافظه است که با نصب اپلیکیشن های پرشمار و نگهداری فایل ها در دستگاه، رخ می دهد. همین طور ممکنست باگهای نرم افزاری مربوط به یک اپلیکیشن یا سیستم عامل قدیمی وجود داشته باشد.

همچنین باطری معیوب و نقصها سخت افزاری دیگر، در عملکرد اندروید می تواند موثر باشد.

دستگاه شما بصورت کلی و هر اپلیکیشنی که در آن نصب شده است، مدام برای منابع رقابت می کنند. هنگامی که منابع کافی وجود نداشته باشد، اندروید کند شده و باز شدن اپلیکیشن ها بیشتر طول می کشد و بنظر می رسد دستگاه به روانی گذشته کار نمی کند.

۲- چگونه اندروید را سریع تر کنیم؟

موارد معدودی هستند که به اندازه یک گوشی کند، آدم را کلافه می کنند اما از موضوع اصلی پرت نشویم؛ توجه به چند سفارش می تواند به بهبود قابل توجه عملکرد گوشی کمک نماید اما سفارش می شود همه این اقدامات تکمیل شود: در این فرایند، چند بار دستگاه اندرویدی خودرا ری استارت کنید.

سرعت اینترنت خودرا تست کنید. ممکنست کندی اینترنت را با کندی گوشی اشتباه بگیرید. گوشی یا تبلت ممکنست مشکلی نداشته باشد و فقط شبکه کند باشد.

اپلیکیشن ها را ببندید

اپلیکیشن هایی که نمی خواهید همین حالا استفاده کنید را ببندید. بدین سان حافظه ای که با اجرای این اپلیکیشن ها استفاده شده بود، برای اپلیکیشن های دیگری که اولویت دارند، آزاد می شود.

پوشه های زباله را خالی کنید

طبق اعلام گوگل، دستگاه های اندرویدی هنگامی که فضای ذخیره سازی آزاد آن به کمتر از ۱۰ درصد برسد، ممکنست گرفتار کندی شوند. مدیریت فایل که در گوشی نصب شده است مانند اپلیکیشن فایل های گوگل (Files)، راه راحتی برای انجام این کار است و همین طور می توانند از اپلیکیشن های "جانک کلینر" برای اندروید بهره برد.

این کار چندان ضروری نیست برای اینکه بیشتر پوشه های زباله، فایل حذف شده را برای مدت ۳۰ روز نگه داشته و بعد از آن برای همیشه حذف می کنند. با این وجود، اگر اغلب فایل ها را حذف می کنید، دیتای غیرضروری زیادی خواهید داشت که فضا را اشغال کرده اند.

حذف اپلیکیشن هایی که نمی خواهید

اپلیکیشن هایی که نمی خواهید را حذف کرده و ویجت های غیرضروری را پاک کنید. استفاده همزمان از تعداد زیادی از آنها، تقاضا برای حافظه را بیشتر می کند و اگر این حافظه آزاد شود، سرعت گوشی شما بهبود پیدا می کند.

هرچه اپلیکیشن ها و ویجت های کمتری داشته باشید، ذخیره سازی کمتری انجام شده و حافظه کمتری استفاده می شود. این یکی از دلایلی است که گوشیهای جدید، سریع تر از گوشیهایی کار می کنند که به مرور زمان، انبوهی از اطلاعات در آنها جمع شده است.

اگر نمی توانید تصمیم بگیرید در حذف اپلیکیشن هایی که سریع تر باطری گوشی را می خورند، چه اطلاعاتی را پاک کنید، به قسمت تنظیمات، اپلیکیشن ها و اپلیکیشن های بدون استفاده بروید.

حذف ویجت ها در هر گوشی اندکی متفاوت می باشد اما یک راه برای حذف آنها، زدن روی ویجت و دراگ کردن آن به بخش حذف است. همین کار را برای اپلیکیشن ها انجام دهید اما گزینه حذف نصب را انتخاب کنید.

اگر دستگاه اندرویدی شما بتازگی کند شده است شاید ایراد از اپلیکیشن یا ویجتی باشد که تازه نصب کرده اید. آخرین مواردی که به گوشی اضافه کرده اید را چک کرده و هر کدام را حذف کنید و ببینید بعد از حذف آنها، سرعت اندروید شما بالا رفته است یا خیر.

کش اپلیکیشن را پاک کنید

اگر اپلیکیشن خاصی، مشکل عملکرد دارد، این کار موثر خواهد بود برای اینکه قسمتی از فضای ذخیره سازی که اپلیکیشن استفاده می نماید و ممکنست عامل کندی اندروید باشد را پاک می کند.

اجرای اپلیکیشن در پس زمینه گوشی را متوقف کنید

اپلیکیشن هایی که در پس زمینه گوشی فعال می باشند، منابع سیستم مانند حافظه را اشغال کرده و موجب کند شدن گوشی می شوند.

به روزرسانی همه اپلیکیشن ها

استفاده از تازه ترین بروزرسانی هایی که از طرف طراحان اپلیکیشن انتشار یافته است، می تواند مسائل مربوط به حافظه یا مشکلات دیگری که موجب کندی دستگاه می شوند را رفع کند.

سیستم عامل اندروید را بروزرسانی کنید

مانند بروزرسانی اپلیکیشن ها، سیستم عامل بروزرسانی نشده، می تواند اندروید را بسیار کند کند و بروزرسانی می تواند مشکلات مربوط را برطرف کند. ممکنست گوشی که در اختیار دارید، قادر به اجرای تازه ترین نسخه سیستم عامل نباشد یا اگر بتواند، شما نتوانید فضای کافی برای فعالیت روان آنرا آزاد کنید و موجب شود دستگاه کندتر شود. اگر ریشه مشکل شما این باشد، کار چندانی بجز خرید یک گوشی جدید نمی توانید انجام دهید.

از نسخه های سبک تر اپلیکیشن ها استفاده کنید

بعضی از شرکتها نسخه های سبک تر اپلیکیشن های خودرا برای دستگاه های دارای حافظه یا فضای ذخیره سازی اندک، عرضه می کنند.

نمونه های آن شامل فیسبوک، اسپاتیفای، نقشه گوگل و گوگل گو است.

یک اسکنر ویروس نصب کرده و از آن برای اسکن و حذف ویروس. استفاده کنید

اضافه کردن یک اپلیکیشن دیگر در یک گوشی کند ممکنست اقدام معکوس باشد اما لازم است مطمئن شوید که آیا مشکل این است. اگر بدافزاری در گوشی باشد، تردیدی نیست که حافظه و ظرفیت ذخیره سازی باقی مانده گوشی را درگیر می کند. همین طور ویروس کارهای خطرناکی بدون اطلاع شما انجام می دهد.

عکس زمینه یا وال پیپر گوشی را به یک عکس غیرمتحرک تغییر دهید

اگر از این عکس پس زمینه متحرک استفاده می کنید، احتمالاً در کندی گوشی شما بدون تاثیر نیست.

میزان مصرف حافظه اپلیکیشن ها

ببینید اپلیکیشن ها چه میزان حافظه مصرف می کنید و بنا بر صلاحدید، آنها را حذف کرده یا ببندید. برای این منظور به قسمت تنظیمات، سیستم، گزینه های طراح، حافظه، حافظه مورد استفاده اپلیکیشن ها مراجعه کنید. می توانید میزان مصرف حافظه نسبت به روز گذشته را مشاهده کنید.

اگر می خواهید اپلیکیشنی را حذف کرده یا ببندید، روی فهرست زده و سپس از منوی سه نقطه برای پیدا کردن گزینه توقف الزامی (Force stop) استفاده کنید.

مقیاس انیمیشن سیستم را کوتاه تر کنید

این مدت زمانی است که اندروید برای نمایش انیمیشن ها، مانند زمان باز کردن یک اپلیکیشن، پیکربندی شده است. اینکه آیا این کار، واقعا سرعت تلفن شما را بیشتر می کند تاثیر کمی دارد برای اینکه بدون شک موجب می شود که سریعتر به نظر برسد. برای این منظور باید گزینه طراح اپلیکیشن را فعال کرده و سپس تنظیمات را باز کنید تا سه گزینه Window animation scale، Transition animation scale و Animator duration scale را بیابید. هر کدام از این گزینه ها را می توانید تغییر دهید و بطورمثال پنج برابر سریع کنید.

گوشی را فکتوری ریست کنید

با برگرداندن گوشی به وضعیت تنظیمات کارخانه، همه اپلیکیشن ها، فایل های دانلود شده، متون و موارد دیگر حذف خواهند شد. این کار، تنها راه برای بازگشت گوشی یا تبلت به وضعیتی است که در ابتدا داشت.

آیا زمان تهیه یک گوشی جدید رسیده است؟

در پایان، گوشی یا تبلت شما ممکنست بیش از اندازه قدیمی شده باشد و نمی تواند با سرعت معقولی کار کند. اگر نمی توانید تازه ترین نسخه سیستم عامل را دریافت کنید و قطعات آنرا عوض کنید، بهتر است که یک گوشی جدید بخرید.

منبع:

1402/01/14
09:46:51
0.0 / 5
481
تگهای خبر: اپل , اجرا , اندروید , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین