داغ ترینها: ....

گاف امنیتی کارمندان سامسونگ

گاف امنیتی کارمندان سامسونگ

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: سه کارمند سامسونگ در زمان استفاده از ربات چت هوش مصنوعی چت جی پی تی، ناخواسته اطلاعات محرمانه این شرکت را افشا کردند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، چت جی پی تی ممکنست در ظاهر ابزاری به نظر برسد که می تواند برای مجموعه ای از وظایف کاری مفید باشد. اما پیش از اینکه از این ربات چت بخواهید یادداشت های مهم را خلاصه سازی کند یا کار شما را از نظر خطا بررسی کند، بهتر است به یاد داشته باشید که هر مطلبی که با چت جی پی تی به اشتراک می گذارید، می تواند برای آموزش سیستم استفاده گردد و شاید حتی در پاسخ هایش به سایر کاربران ظاهر شود. این موضوعی است که احتمالاً برخی از کارمندان سامسونگ باید پیش از اینکه اطلاعات محرمانه خودرا با این ابزار هوش مصنوعی به اشتراک گذارند، اطلاع می داشتند.

طبق گزارش اکونومیک کوریا، اندکی بعد از اینکه واحد نیمه رسانای سامسونگ به مهندسان اجازه داد از چت جی پی تی استفاده کنند، کارکنان حداقل در سه مورد، اطلاعات محرمانه را در اختیار این ابزار قرار دادند. یکی از کارمندان ظاهرا از چت جی پی تی خواست کد منبع پایگاه داده حساس را برای خطا چک کند، کارمند دیگری بهینه سازی کد را درخواست نمود و سومی، یک جلسه ضبط شده را به چت جی پی تی ارسال کرد و از این ابزار خواست جزییات این جلسه را تولید نماید.

گزارش ها نشان میدهد سامسونگ بعد از اطلاع از اشتباه های امنیتی، با محدود کردن میزان استفاده کارمندان از چت جی پی تی، میزان خطاهای آینده را محدود کند. همین طور گفته می شود که این شرکت سرگرم تحقیق از سه کارمند مورد بحث و ساخت ربات چت خود برای جلوگیری از وقوع خطاهای امنیتی مشابه است.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، در سیاست داده چت جی پی تی تاکید گردیده است که از درخواست های کاربران برای آموزش مدلهای خود استفاده می نماید مگر اینکه کاربران به صراحت با چنین چیزی مخالفت کنند. شرکت OpenAI که سازنده چت جی پی تی است، از کاربران خواسته است اطلاعات محرمانه خودرا در مکالمات با چت جی پی تی به اشتراک نگذارند، برای اینکه قادر نیست درخواست های خاصی را از تاریخچه شما حذف کند. تنها راه خلاصی از اطلاعات قابل شناسایی شخصی در چت جی پی تی، حذف حساب کاربری است که این پروسه ممکنست حداکثر چهار هفته بطول بیانجامد.منبع:

1402/01/20
11:06:41
1.7 / 5
501
تگهای خبر: آموزش , ابزار , تولید , سامسونگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین